«Світло в кінці тунелю стає яскравішим»: глава ВООЗ про боротьбу з COVID

Генеральний директор Всесвітньої організації охорони здоров’я Тедрос Аданом Ґебреєсус заявив про ймовірний початок кінця пандемії

Під час спеціальної сесії Генеральної асамблеї ООН він сказав: «З позитивними результатами випробувань вакцин в останні тижнів, світло в кінці тунелю стабільно стає яскравішим. Хоча шлях вперед залишається ще складним, ми можемо почати мріяти про кінець пандемії», передає Радіо Свобода.

Щоб швидше покінчити з пандемією, Тедрос Аданом Ґебреєсус закликав країни ООН інвестувати у вакцину, у попереджувальні заходи, щоб уникнути наступної пандемії, а також краще фінансувати сферу охорони здоров'я у своїх країнах.

Глава ВООЗ закликав багаті країни не залишити без уваги бідніших «у гонитві за вакциною».

«Це глобальна криза, і рішення повинні розподіляти справедливо як глобальні суспільні блага, а не як приватні товари, які лише збільшують нерівність і стають ще однією причиною того, що деякі люди залишаються позаду. Ми не повинні залишати нікого позаду», — зазначив генеральний директор ВООЗ.

«Пандемія довела, що криза в охороні здоров'я — це не лише про здоров'я, це також соціальна, економічна та гуманітарна кризи», — сказав доктор Ґебреєсус.

За словами очільника ВООЗ, масові закупівлі та розповсюдження вакцини від Ковід-19 потребуватимуть додаткових інвестицій розміром 4,3 мільярда доларів.

Схожі новини