У Великобританії остаточно підрахували голоси

На британських дострокових парламентських виборах в ніч на суботу, 10 червня, були підраховані результати в останньому окрузі - лондонському Кенсінгтоні.

Таким чином підведені остаточні підсумки голосування. Як передає BBC, консерватори отримують у Палаті громад 318 місць (на 13 менше, ніж було в попередньому складі), лейбористи - 262 (на 30 більше), Шотландська національна партія - 35 (-21), а Ліберально-демократична - 12 (+4).

Тереза Мей не подасть у відставку з посади прем'єра Британії

Прем'єр-міністр Великої Британії Тереза Мей не планує йти у відставку попри те, що її Консервативна партія втратила абсолютну більшість у парламенті за результатами дострокових виборів.

Про це повідомляє ВВС.

"Тереза Мей не має жодного наміру оголошувати про свою відставку сьогодні ввечері", - повідомила політичний редактор Лора Кунссберг.

За її інформацією, Мей збирається формувати уряд на основі своє партії, яка залишається найбільшою у парламенті. Кунссберг також процитувала слова одного із високопосадовців в уряді, який сказав, що "Мей залишиться і вона не передумає".

Лідер лейбористів закликав Мей піти у відставку

Лідер британської опозиційної Лейбористської партії Джеремі Корбін закликав прем'єр-міністра країни Терезу Мей піти у відставку, враховуючи підсумки дострокових парламентських виборів.

Про це повідомляє The Telegraph.

Корбін заявив, що Мей не отримала мандата, та закликав її до відставки з поста лідера консерваторів і прем'єр-міністра країни.

"Вона хотіла отримати мандат. Що ж, мандат, який вона отримала - це втрачені місця консерваторів, втрачені голоси, втрачена підтримка та втрачена впевненість", - сказав він.

Голосування у Британії вплине на настрій переговорів щодо Brexit

Результати парламентських виборів у Великій Британії матимуть вплив на "настрій" переговорів щодо Brexit, які країна має вести з Європейським союзом.

Про це заявив єврокомісар з питань економіки П’єр Московічі, повідомляє Reuters.

"(Ці результати - Ред.) не можуть не впливати, безсумнівно, на настрій переговорів, але це не ставить під сумнів початок самих переговорів", - сказав він.

"Календар (щодо Brexit - Ред.) не є довільним", - сказав він.

Британський фунт дешевшає на тлі результатів виборів до парламенту

Британський фунт дешевшає на тлі поганих результатів виборів для Консервативної партії на чолі з прем'єр-міністром Терезою Мей.

Про це повідомляє Reuters.

Фунт на початку торгів у Лондоні впав на 2 відсотки по відношенню до долара - $1,2708, і на 1,7% до євро — 1,1352.

Очікується також, що головний біржовий індекс акцій Лондона FTSE 100 впаде на 1 відсоток після відкриття торгів.

Правляча партія офіційно втратила більшість в парламенті

Консерватори не змогли отримати абсолютну більшість у парламенті, Британію очікує так званий підвішений парламент.

Згідно з останніми даними, після оголошення результатів 635 округів із 650, консерватори отримують 308 депутатських місць (станом на 8.20 ранку за київським часом), втративши 11.

Навіть якщо консерватори отримають перемогу на виборчих округах, які ще залишилися, то вони все одно не зможуть набрати 326 місць, необхідних для формування уряду більшості.

На 28 мандатів збільшується фракція лейбористів — до 259.

Ліберальні демократи — отримують наразі 12 мандатів, що на 5 більше, ніж зараз.

Шотландська національна партія втрачає 21 депутатське місце та отримує 34 мандати.

Натомість UKIP (Партія незалежності Великої Британії) — ключовий натхненних референдуму про вихід зі складу ЄС, наразі втрачає свого єдиного представника у парламенті.

Зазначимо, що так звані підвішені парламенти, коли жодна з партій не отримує більшості в Палаті громад, рідко трапляються у країні (у 1974 та 2010 роках).

У такому випадку є два варіанти розвитку подій.

Перший - переговори між лідерами партій і їх командами в спробі сформувати новий коаліційний уряд, щоб хтось із лідерів двох головних партій - Тереза Мей або Джеремі Корбін - став прем'єр-міністром та зайняв резиденцію на Даунінг-стріт, 10.

Другий варіант - це коли лідер однієї з партій може спробувати стати на чолі уряду меншості, не вступаючи ні в які принципові угоди з іншими партіями, натомість намагаючись заручитися їх підтримкою при голосуванні по кожному конкретному законопроекту.

Консерватори виграють вибори в Британії, але втрачають більшість

Екзит-поли свідчать про перемогу консерваторів на позачергових парламентських виборах у Великій Британії.

Як повідомляє BBC, перемога Консервативної партії вийшла не дуже переконливою. Партія Терези Мей має отримати 314 депутатських місць, що на 14 менше, ніж у попередньому скликанні.

Таким чином, правляча партія втрачає абсолютну більшість у Парламенті, яку вона контролює у даному скликанні парламенту.

Натомість на 34 мандати збільшується фракція лейбористів — до 266.

Також про успіх на виборах можуть говорити ліберальні демократи — згідно даним соціологів, вони отримають 14 мандатів, на 6 більше, ніж зараз.

Шотландська національна партія втратить аж 22 депутатських місця, та отримає 34 мандати.

Ще по одному мандату мають отримати партії Plaid three та Greens one. Натомість UKIP (Партія незалежності Великої Британії) — ключовий натхненних референдуму про вихід зі складу ЄС, втрачає свого єдиного представника у Парламенті.

Нагадаємо, позачергові вибори мали посилити позиції консерваторів, що мало зміцнити переговорну позицію Британії із ЄС щодо умов Брексіту.

Натомість два терористичні акти — у Манчестері та Лондоні майже зрівняли підтримку консерваторів та лейбористів. Напередодні виборів навіть повідомлялося про можливу поразку консерваторів.

Вибори у Британії: консерватори мали б отримати відносну більшість

Після завершення голосування на парламентських виборах у Великій Британії опитування на виході з дільниць дають знати, що владна нині Консервативна партія збереже в нижній і головній Палаті громад парламенту відносну більшість, але не матиме абсолютної.

За цими даними, консерватори прем’єр-міністра Терези Мей мали б отримати 314 місць, опозиційна Лейбористська партія — 266 місць із загалом 650. Для створення стійкого уряду необхідно принаймні 326 депутатських голосів.

Це лише підрахунки на підставі даних екзит-полів, офіційні результати стануть ясні вже вранці у п’ятницю.

Вибори прем’єр Мей призначила у квітні, коли, за даними опитувань, рейтинги її самої і її правоцентристської Консервативної партії були дуже високі, і були сподівання, що ця партія, яка в дотеперішньому парламенті мала 330 місць — ледь більше від мінімуму для самостійного створення уряду — збільшить своє представництво, щоб керувати країною у процесі виходу з Європейського союзу, відомому як «Брекзит». Але низка терористичних нападів останніми місяцями створили тиск на уряд, а помилки в перебігу виборчої кампанії далі зменшили популярність Мей і консерваторів як надійної сили для керівництва Великою Британією. Якщо результати екзит-полу підтвердяться, це ускладнить роботу нового уряду і може уповільнити переговори Лондона з ЄС про «Брекзит».

Джерело: Радіо Свобода, Європейська правда

Схожі новини