Уряд Нідерландів взяв шість тижнів на переговори щодо асоціації з Україною

  • 31.10.2016, 16:30
  • 2 465

Уряд Нідерландів вважає, що ратифікація асоціації досі є можливою і потребує більше часу для переговорів з Україною і країнами ЄC.

Про це написав прем’єр Нідерландів Марк Рютте у листі до парламенту, передає NOS.

На думку Рютте, у нього є достатньо підтримки для проведення повторних переговорів, в тому числі і ву Європі.

"Хоча жодних формальних зобов’язань взято не було, є очікування уряду, що такий результат можливий" - зазначив він.

За його словами, уряд вирішив "в національних інтересах" зробити все можливе для підписання угоди. За його словами, наступні шість тижнів триватимуть переговори з урядами України і країн ЄС.

Їх метою є проголошення того, що угода не є кроком до членства України в ЄС і що українські працівники не отримають доступу на європейський ринок праці. Крім того має бути прописана відсутність питань військового співробітництва або фінансової підтримки. Крім того боротьба з корупцією має бути узгоджена як центральна частина договору.

Джерела ЄП пояснили, що йдеться про ухвалення додаткового документа, в якому будуть прописані ці умови. Угода про асоціацію Україна-ЄС не буде змінюватися.

На думку уряду, це дозволить зробити справедливу відповідь на результати референдуму 6 квітня.

"Це знову вимагає часу, більше, ніж багато кому в Нідерландах хотілося б" - сказав Рютте.

Модифікаційна угода, як зазначається, має бути схвалена до 15-16 грудня — саміту ЄС.

Порошенко: "Україна виконала всі 144 вимоги щодо безвізового режиму з ЄС"

Україна виконала всі 144 вимоги щодо безвізового режиму з ЄС, тому до 24 листопада українці можуть отримати безвізовий режим.

Про це написав Президент України Петро Порошенко у Facebook.

"Україна виконала всі 144 вимоги щодо безвизу, досягла всіх критеріїв. Розраховую, що за час, що залишився до Саміту Україна-ЄС в Брюсселі 24 листопада, українці отримають це довгоочікуване рішення, як визнання прогресу і знак солідарності", − зазначив Порошенко.

Також президент зазначив, що позитивні зміни в Україні є незворотними, а "страшилки", які поширювалися за кордоном, − не виправдалися.

Нагадаємо, саміт Україна-ЄС відбудеться в Брюсселі 24 листопада. Представники сторін обговорять лібералізацію візового режиму між Україною та ЄС, реалізацію Мінських домовленостей, а також заходи боротьби з корупцією в Україні та узгодження плану реформ.

Джерело: День

Схожі новини