Передплата 2024 «Неймовірні історії життя»

Се ля ві, Саркозі!

  • 02.07.2014, 23:31
  • 836

Екс-президента Франції Ніколя Саркозі затримали після допиту і звинуватили у корупції. 59-річного Саркозі звинувачують у дачі хабара, «торгівлі впливом» (використання службового становища в особистих цілях) і «приховуванні факту порушення професійної таємниці». Такі самі звинувачення висунуті проти адвоката Саркозі та судді, замішаного у справі. Саркозі, який планував балотуватися на пост президента в 2017-му, «світить» до 10 років

тюрми і штраф до 500 тисяч євро.

Саркозі підозрюють у «торгівлі впливом», тобто хабарах за вплив на посадових осіб з 2007-го по 2012 рік, коли він був президентом, пише Le Figaro. Екс-президент, зокрема, нібито обіцяв високому представникові адміністративної влади просування по службі — в обмін на інформацію з розслідування незаконного фінансування його виборчої кампанії главою парфумерної імперії L’Oreal Ліліан Бетанкур і покійним лідером Лівії Муаммаром Каддафі.

За даними слідства, Саркозі через свого адвоката пропонував судді Жерару Азіберу сприяти призначенню того на суддівський пост у Монако — в обмін на інформацію, «захищену професійною таємницею». Проти Азібера теж висунуто звинувачення в отриманні хабара. Усі троє затримані, їм пред’явили офіційні обвинувачення.

На безпрецедентний в історії країни крок — затримання екс-президента — слідчі пішли, зібравши вагомі докази. Зібрати їх вдалося завдяки санкціонованому прослуховуванню телефону на той час ще президента Франції, включаючи його секретний апарат. Адвокат адвоката Саркозі Тьєррі Ерцога каже, що справа збудована лише на «записах телефонних розмов, законність яких буде оскаржуватися».

«Це не політичні розбірки президента Франсуа Олланда з опонентом. Олланд ні у що не втручається. Він ходить у театр, влаштовує фанатам перегляд матчів Мундіалю на великому екрані Єлисейського палацу. Справа Саркозі — виключно внутрішня справа міністерства юстиції. Зам’яти справу не вдасться — у мас-медіа просочилися витяги з записаних розмов Саркозі з його адвокатом. Також є дозвіл на прослуховування всіх записів під час відкритого судового процесу. А з них випливає, що Саркозі давав вказівки Бетанкур дізнатися у судді, які є докази його провини в отриманні від Каддафі 50 мільйонів доларів. Цей витік важливий для французів, які пам’ятають, що саме Саркозі був головним прихильником повалення Каддафі. Не виключено, Саркозі очікував, що після смерті лідера Лівії та переобрання на другий термін мине достатньо часу, аби усі забули про ці 50 мільйонів. Але Саркозі не переобрали, а тепер цій історії не дадуть забутися», — каже французький експерт Омар Арфуш.

Наприкінці січня французький телеканал France 3 випустив в ефір невідоме раніше інтерв’ю Каддафі. В аудіозаписі, датованому березнем 2011-го, полковник згадав, що особисто давав гроші на фінансування передвиборчої кампанії Саркозі у 2007 році. Інтерв’ю відбулося на початку громадянської війни у Лівії і через кілька днів після визнання Францією легітимності противників Каддафі — опозиційної Перехідної національної ради. Говорячи про дії Франції, яка під керівництвом Саркозі виступила одним з ініціаторів воєнної операції і вимагала негайного повалення Каддафі, полковник заявив, що почувається зрадженим...

Саркозі хотів балотуватися на пост президента у 2017 році, нові звинувачення можуть завадити його амбіціям. Саркозі наполягає, що всі звинувачення проти нього політично мотивовані. Прихильники екс-президента зазначають, що поворот у розслідуванні «справи Бетанкур» стався саме тоді, коли Саркозі спробував повернутися до політичного життя.

Схожі новини