Передплата 2024 «Добрий господар»

Таблички для мародерів

Може, вони злодюг не зупинять, але бодай попередять

Поки одні відсиджуються по селах і закордонах, інші дбають про їхні помешкання. Щоб не прийшли мародери і не обікрали.

До прикладу, у нас на районі на кожному під’їзді хтось приклеїв таблички-вказівники для мародерів. Не знаю, чи це їх зупинить, але, принаймні, налякає.

Як розповіла мені сусідка пані Слава, у їхньому під’їзді ще два дні тому «товклися вночі над нею – поверхом вище». Чи то хтось заселився, чи «Ірка вернулася з малими зі села», пані Слава не знає, бо самої Ірки ще не бачила. І всілася пані Слава біля під’їзду на лавочці, ніби свіжим повітрям подихати, і лопату прихопила – про всяк випадок. Бо, каже, якби то були злодії, то «я їх тут перехоплю»…

Рішучість українців, замішана на образі і приправлена злістю, виливається у хоч і незначні, але справедливі самосуди. Як тільки когось піймають на мародерстві, той може і пожаліти, що на світ народився. А ще дуже правильно карають хапуг-мародерів, які «рішалами» стали.

До прикладу, за «проведення» машини поза чергою до кордону деруть шалені гроші. Їх прив’язують до стовпа, обмотують скотчем руки і плівкою примотують такого хитромудрого заробітчанина до того стовпа ганьби. Як зробили у Мостиськах, що на Львівщині.

Фото з відкритих джерел
Фото з відкритих джерел

Або, як цей чоловік, якого прив'язали до стовпа ганьби за те, що брав по 100 доларів з людини, щоб доїхати до кордону.

Або злодіїв, яких затримали у місті Дубіївка, що на Черкащині, прив’язали плівкою до стовпа. Одного з них побили та зняли взуття. А ще приліпили табличку «Мародери», щоб інші розуміли, за що така кара цим злодюгам. Після цього один мародер уже виконує громадські роботи, інший, кажуть, наразі не в змозі, взяв лікарняний.

Фото з відкритих джерел
Фото з відкритих джерел

У харківському Чугуєві злодія, який проник до місцевого магазину та вкрав звідти спиртні напої, примотали скотчем до стовпа та приспустили йому штани та труси. А збоку поставили його «трофей».

Фото з відкритих джерел
Фото з відкритих джерел

У Миколаєві спійманого мародера мешканці вирішили покарати самостійно – вони зняли з нього штани та примотали до стовпа. "Мародер випадково сам себе прив'язав до стовпа", – написав на своїй сторінці у соцмережах голова міської ОДА Віталій Кім.

P. S. Радник міністра МВС Вадим Денисенко закликав стріляти по мародерах без попередження. Бо «замість того, щоб іти на війну – деякі чоловіки йдуть грабувати магазини та займатися мародерством. Тож потрібно карати таких злочинців».

Тим часом

«Звичайний магазин. Люди беруть пляшки з водою і лишають гроші», — написала на своїй сторінці в Фейсбуці Вікторія Пташник.

Фото Ірина Косіченко
Фото Ірина Косіченко

Читайте також: Львівщина - гуманітарний коридор

Схожі новини