Передплата 2024 «Добре здоров’я»

"Сів у гвинтокрил, і з бутербродами, речами і Єрмаком полетів у Гуту": Зеленський відреагував на розслідування

Президент Володимир Зеленський розповів про святкування дня народження керівника ОПУ Андрія Єрмака й використання гвинтокрилів ДСНС

На запитання журналіста УП Михайла Ткача про можливе використання гвинтокрилів ДСНС для польотів на святкування дня народження керівника Офісу Андрія Єрмака Володимир Зеленський відповів, що гвинтокрили задіювали у підготовці до зустрічі послів в «Синьогорі».

Про це він сказав на пресмарафоні 26 листопада.

«Перед виборами ви багато протиставляли себе колишнім президентам, взагалі політикам. І багато казали про те, що державні резиденції потрібно передати дітям. Натомість ви вже більше року мешкаєте на державній дачі у Конча-Заспі. Облюбували дачу в Карпатах «Синьогора» і дуже часто там буваєте. І вважаєте за прийнятне використовувати рятувальні гвинтокрили, щоб здійснювати приватні перельоти.

Якщо ви не відчуваєте ніякого дискомфорту у тому, що користуєтесь цими гелікоптерами, які мають рятувати людей, чи не свідчить це про те, що ви вважаєте державне своїм?", — сказав Ткач президенту.

Президент Зеленський назвав журналіста «шановним прокурором» і сказав, що з часом з'їде з дачі у Конча-Заспі.

«Щодо приватного використання. Що ви там написали. Гарне фото було, до речі. 22 число, грудня. Тридцятиріччя української дипломатії. Я хотів надати можливість, щоб ми використовували резиденцію для заходу. Всі посли знають про це. 20 числа буде Івано-Франківськ, буде перший приїзд послів. Будуть більше 150 з родинами, історія серйозна на 300 людей. Все це буде відбуватися у державній резиденції Гуті.

Іде допомога, їдуть машини, прилітають гвинтокрили, багато всього робиться, щоб облаштувати багато речей", — заявив Зеленський.

«Я маю повне право іноді відпочивати. Завдяки вам для мене більше немає місця в Києві. Завдяки вам, ніхто з моїх дітей не може бути без охорони. Завдяки вам мої діти майже нічого ніде не святкують. Завдяки вам людині, якій було 50-річчя, 21 числа, вона ж не винна, що в цей день. Він відмовився святкувати в цей день.

Завдяки вам, Михайло, часу у мене на моє власне життя немає. Тому я маю можливість їхати туди, де я хочу. Якщо ви в мене запитаєте, чи був я в «Синьогорі»? Да. Чи я відзначав день народження Єрмака? Єрмак зі мною був. Так", — сказав президент журналісту.

Президент заявив, що у Гуту полетіли двома гвинтокрилами — військовим і ДСНС.

«Я прилетів в ніч, я зустрівся з паном Чернишошвим (міністр розвитку громад та територій, — ред.). Ми побачили всю інфраструктуру, проговорили, що будемо робити, де будемо брати гроші. Але приїдуть 300 людей і треба щось побудувати.

Так, я прекрасно відпочив з паном Чернишовим, працюючи в ніч з п'ятниці на суботу. У суботу у мене був вихідний день. Разом зі мною там був голова Офісу і моя сім'я", — сказав Зеленський.

Президент підтвердив, що в неділю 21 грудня полетів до Києва, де взяв участь у заходах, присвячених Дню Свободи та Гідності, а потім полетів назад до державної резиденції в Гуті. Зеленський підтвердив, що з ним був глава Офісу президента Андрій Єрмак, а якихось «приватних гостей» не було.

«З Єрмаком. Речі були, а в речах ще були бутерброди. І з бутербродами, з Єрмаком я полетів в Гуту. Прилетів, моя сім'я, маю право. І на наступний день я полетів на роботу», — сказав президент.

Зеленський не відповів на запитання, чи святкувався в «Синьогорі» ювілей Єрмака, зазначивши лише, що туди «циган не викликав, ведмедів не викликав, але і журналіста УП теж не викликав».

Нагадаємо, журналісти оприлюднили розслідування, в якому йдеться про те, що президент Володимир Зеленський вихідними відгуляв день народження Єрмака на державній дачі «Синьогора». Використовували гелікоптери Державної служби надзвичайних ситуацій і ЗСУ або Національної гвардії для доправлення людей до резиденції в Карпатах.

В ОП заявили, що президент користується резиденцією і гвинтокрилами згідно з протоколами.

Схожі новини