Російський суд визнав законним вирок українцю Грибу

  • 23.07.2019, 18:32
  • 1 033

Верховний суд РФ визнав законним вирок українцю Павлу Грибу, незаконно засудженому в Росії на шість років колонії за нібито заклики до тероризму.

Про це повідомляє «Укрінформ» з посиланням на ТАСС.

«Рішення суду визнати законним, скаргу захисту залишити без задоволення», — сказав суддя.

Захист у своїй скарзі звернув увагу В С Росії на неспроможність і неприпустимість доказів, на підставі яких суд першої інстанції ухвалив вирок.

«У протоколі затримання не відповідають дійсності час і місце його складання. Його безкарно били, катували і вибивали з нього свідчення, які потім лягли в основу вироку. Вважаю, що вирок підлягає скасуванню», — сказала адвокат.

Підсудний у своєму виступі заявив, що не згоден з вироком суду. «Я був засуджений без причини і не згоден з тим, що відбувається. Я намагаюся довести, що обвинувачення стосовно мене безпідставні і бездоказові. Я не згоден з обвинуваченням і вироком», — сказав засуджений.

Україна вимагає проведення комплексного медобстеження Гриба в спеціалізованому медичному закладі.

Українець Павло Гриб зник 24 серпня в Гомельській області Білорусі, куди поїхав на зустріч з дівчиною із Сочі, з якою познайомився в інтернеті. Пізніше в інтерв'ю дівчина зізналася, що дійсно запросила хлопця у Білорусь і заявила, що її змусили це зробити співробітники ФСБ Росії.

Пізніше Гриба знайшли в СІЗО-5 у Краснодарі: його звинуватили за 205 статтею Кримінального кодексу Росії «Тероризм».

22 березня 2019 року російський суд оголосив вирок у справі українця Павла Гриба, обвинуваченого в РФ у «сприянні терористичній діяльності», — 6 років ув'язнення.

Схожі новини