Передплата 2024 «Добре здоров’я»

СБУ затримала Олену Лукаш

  • 05.11.2015, 15:05
  • 2 509

Служба безпеки затримала колишнього міністра юстиції Олену Лукаш.

Про це повідомила прес-секретар СБУ Олена Гітлянська.

За її словами, на 15 годину в СБУ буде брифінг з оприлюдненням усіх деталей.

Гітлянська нагадала, що Лукаш перебувала в розшуку, "через її причетність до злочинів проти Майдану".

Як відомо, Лукаш була міністром юстиції в Кабміні Азарова за часів Євромайдану.

Вона була одним із переговірників від влади, разом із Андрієм Портновим і самим Януковичем.

У вересні 2015 року СБУ оголосила Лукаш у розшук у справі за ч. 5 ст. 191 ККУ (присвоєння, розтрата чи заволодіння майном шляхом зловживання службовим становищем).

Наразі правоохоронці відмовилися назвати місцеперебування екс-міністра юстиції, але показали відеозапис, на якому вона заявляє про відсутність претензій до органів правопорядку.

Оперативники Служби безпеки затримали Олену Лукаш на виконання доручення ГПУ у Києві 5 листопада та відвезли її до одного з приміщень ГПУ для процесуального оформлення та оголошення про підозру. Про це повідомили речники СБУ та ГПУ під час спеціального брифінгу.

За інформацією слідчих, наразі розслідують діяльність Лукаш за низкою епізодів, зокрема у провадженнях про злочини проти Майдану. Водночас представник ГПУ розповів лише про один епізод стосовно змови та заволодіння 2,523 млн грн у 2013 році (ч. 5 ст. 191 (Привласнення, розтрата або заволодіння майном шляхом зловживання службовою особою своїм службовим становищем в особливо великих розмірах або організованою групою) та ч. 2 ст. 366 (Службове підроблення, що спричинило тяжкі наслідки) Кримінального кодексу).

"Це лише один з епізодів, яких буде багато", — зазначив представник ГПУ.

Також під час брифінгу розповіли, що у вересні Лукаш оголосили у міжнародний розшук, проте вона повернулася до Києва, де її затримали оперативники.

Речник СБУ Олена Гітлянська назвала це "блискучою операцією із залученням значних сил", однак розповісти подробиці відмовилася, пославшись на інтереси слідства. Представник ГПУ додав, що у слідства є 72 години для звернення до суду, а тому наразі перебування Лукаш триматимуть у таємниці.

Також під час брифінгу показали відеозапис, на якому зображена сама Лукаш, імовірно напередодні затримання, яка заявляє про відсутність будь-яких претензій до правоохоронців та згоду прослідувати за ними "для відповіді на запитання і надання пояснень".

Оприлюднено відеозапис заяви Лукаш після затримання

На відео екс-міністр юстиції заявила, що "разом із працівниками контррозвідки СБУ" направляється для надання свідчень у ГПУ.

Джерело: Українська правда, Український тиждень

Схожі новини