Передплата 2024 ВЗ

У Шенгені нові правила щодо виданих віз

  • 27.03.2015, 13:26
  • 1 635

Наприкінці 2014 року в посольствах низки європейських країн набув поширення феномен, з яким українці досі майже не стикалися. Консульства почали "відкликати" візи тих заявників, які, отримавши візу, скасували бронювання готелю.

Наприкінці 2014 року в посольствах низки європейських країн набув поширення феномен, з яким українці досі майже не стикалися. Консульства почали "відкликати" візи тих заявників, які, отримавши візу, скасували бронювання готелю. Навіть якщо зміна готелю була обґрунтованою.

Дипломати переконують, що ця практика — абсолютно законна. І візовий кодекс дійсно надає їм таке право. До "Європейської правди" протягом місяця надійшло одразу декілька повідомлень про такі випадки, у двох з них співрозмовники погодилися повідомити редакції візові та інші персональні дані, які дозволяють нам стверджувати — проблема дійсно існує.

"Ми запланували поїздку до Словаччини на Новий рік та Різдво. На Trip Advisor я знайшов будинок, зв’язався з власниками, зробив попередню оплату через Paypal. В мене вже була довгострокова австрійська бізнес-віза, у дружини візи не було", — розповів киянин Дмитро, який попросив не наводити в статті його прізвище.

"Я завжди був прихильником чесності з посольствами, ми завжди самі подаємо документи. Та цього разу консульство Словаччини відмовилося їх прийняти, бо підтвердження було "не на офіційному бланку" та не було документів про ведення готелем підприємницької діяльності. Ми зв’язалися із власниками і лише тоді виявилося, що вони не сплачують податків, а тому не можуть зробити те підтвердження, якого вимагає посольство", — розповів він."Ми вирішили забронювати готель на booking.com, отримали від них підтвердження, документи про їхню реєстрацію та подали все це до консульства, а після отримання візи — скасували бронювання. За кілька днів консульство викликало мою дружину на додаткову співбесіду.

Віце-консул звинуватила мою дружину у брехні. Мовляв, вона взагалі збиралася їхати не до Словаччини, а до Австрії, але боялася, що в австрійському посольстві їй би відмовили у візі. Історія на цьому не закінчилася. Візовий кодекс дозволяє подаватися на візу повторно в разі відмови. Цього разу сімейна пара проплатила повну вартість готелю (щоби зняти підозри у подальшому скасуванні броні), але тепер консульство Словаччини... відмовилося приймати документи!

"Отже, ми витратили гроші на візовий збір, купу часу та нервів, я втратив гроші при бронюванні готелю, моя дружина отримала ярлик "брехунки" від віце-консула Словаччини. От скільки зусиль та коштів знадобилося задля "задоволення" провести новорічні та різдвяні свята у Словаччині", — розчаровано каже Дмитро.

В німецькому консульстві, до слова, все відбувається принципово інакше. Образливих слів ви тут не почуєте, бо з вами... просто не розмовлятимуть. Олег Лоя — приклад українця з чудовою візовою історією. Дворічна британська віза з дозволом на роботу, національна віза Швеції майже на рік, шенген Норвегії, два німецьких шенгени та декілька інших. Візових правил не порушував, в блок-списку шенгенської системи не значиться.

Більше того — він був настільки впевнений у своїй "візовій чистоті", що вирішив поскаржитися до Берліна на нечемне поводження в консульстві. А також на дивну видану візу — "мультик" тривалістю 2,5 місяці, тоді як він повідомляв консульство про другу заплановану поїздку, що мала відбутися за три місяці після початку дії візи. Берлін, схоже, доручив консулу розібратися з проблемним випадком. Але реакція консула виявилася неочікуваною для скаржника.

Джерело. "Європейська правда"

Схожі новини