Передплата 2024 ВЗ

На словах всі – за курс в Європу. За винятком комуністів…

Цього тижня парламент готується прийняти закони, які наблизять нас до ЄС

Сьогодні, 3 вересня, розпочинаються «осінньо-польові роботи» у Верховній Раді. Жаданим «урожаєм» для народних депутатів від опозиції було би прийняття пакета законів, які наблизили би підписання Угоди про асоціацію України з Євросоюзом. Провладна частини парламенту декларує, що всім серцем і душею готова підтримати євроінтеграційний курс президента. Спікер ВР Володимир Рибак напередодні заявив, що «всім потрібні європейські стандарти», відтак пообіцяв, що вже у перший сесійний тиждень під куполом законодавчого органу проголосують за сім законів, прийняття яких вимагають наші європейські партнери. Хоча голова фракції ПР Олександр Єфремова уточнив: частина депутатів-промисловців, які співпрацюють з російськими підприємцями, а тому віддають перевагу Митному союзу, ці закони не підтримають... За словами спікера Рибака, згодом депутатам залишиться лише ухвалити закон про прокуратуру (його розраховують прийняти до листопада) і зняти проблеми у виборчому законодавстві, у судовій системі. А всі решта пункти зобов’язань перед Євросоюзом, мовляв, буде виконано. Чи справді представники різних сил у Верховній Раді готові зняти всі бар’єри на нашій євродорозі? Про це йшлося у «перекличці», яку кореспондент «Високого Замку» провів серед представників різних фракцій.

Катерина ВАЩУК, народний депутат (Партія регіонів)

Думаю, переважна більшість членів нашої фракції включно зі мною, палким прихильником євроінтеграції, підтримає усі законопроекти, які потрібні для підписання Угоди про асоціацію з ЄС. За винятком того, що стосується заборони дискримінації секс-меншин. В Євросоюзі повинні зважити, що ми є державою зі сталими християнськими традиціями, тому нам важко сприйняти одностатеві шлюби й таке інше...

Чи будемо на цій сесії розглядати «питання Тимошенко», тобто законопроекти, які стосуються дозволу на лікування українських в’язнів за кордоном, — не знаю. Не чула про такі «заготовки», розмов про це на засіданні фракції ще не було. Якщо такі законопроекти надійдуть, всебічно їх обговоримо. Особисто я їх підтримала б.

Степан КУРПІЛЬ, народний депутат («Батьківщина»)

Влада добре знає, які рішення слід ухвалити для підписання Угоди про асоціацію з Євросоюзом. Мінімум необхідних документів може бути ухвалено вже у вересні-жовтні. Пропонувати опозиції щось нове немає сенсу, бо це означало б затягувати з вирішенням цього питання. Коли багато альтернативних законів, це гальмує справу…

Ключовий пункт у питанні євроінтеграції — проблема ув’язненого лідера опозиції Юлії Тимошенко. Можливо, ми всього не знаємо, але, радше за все, воно вже вирішене, бо деякі сигнали про це просочуються: до Вільнюського саміту екс-прем’єр у той чи інший спосіб повинна бути на волі. Гадаю, у тонкощі цієї проблеми посвячено буквально декілька людей. Через це немає пов-ної інформації. Йдеться про делікатне питання, і якщо його нюанси стануть публічними, це може зірвати попередні угоди. Найближчі події продемонструють, наскільки ці домовленості є реальними. Потрібно почекати якихось два-три тижні…

Петро СИМОНЕНКО, голова фракції Комуністичної партії України

От говорять про євроінтеграцію, а не хочуть думати про відповідальність народного депутата за зміст того чи іншого закону! Нам пропонують голосувати за те, щоб гомосексуальні стосунки були врегульовані на державному рівні. Якщо говорити про євроінтеграцію, тоді скажіть, що треба зробити, щоб ті ж жінки з Львівської області не їхали мити посуд в Європу? Чому ваша земля заросла бур’янами? І де ваш автобусний завод? Його продали росіянам? А що ж ви тоді робили? Нехай найперше ваша свободівська влада забезпечить вам робочі місця! Єдина партія, яка веде боротьбу за Україну — комуністична! Цього досі не зрозуміли у Львові…

Сьогодні не про євроінтеграцію треба думати, а дати право народу зробити вибір. Давайте проведемо з цього питання референдум. Тоді кожна політична сила буде наводити свої аргументи «за і «проти».

Руслан КОШУЛИНСЬКИЙ, віце-спікер Верховної Ради

Позиція «Свободи» відображена у нашій партійній програмі — тому, звісно, ми будемо голосувати за євроінтеграційні законопроекти. За однієї умови — вони мають відповідати європейським вимогам, мати «доб-ро» Венеціанської комісії, як-от, зокрема, законо-проект «Про прокуратуру».

«Свобода» підтримуватиме проекти документів, які передбачають деполітизацію кримінальних статей — це дозволило б створити юридичну основу для визволення з ув’язнення екс-прем’єра Тимошенко. Таких законопроектів зареєстровано декілька від усіх опозиційних фракцій. Одним з авторів такого законопроекту є львів’янин Олег Махніцький. Жодного з них поки що не внесли у порядок денний, хоча цю тему у понеділок активно обговорювали на Погоджувальній раді.

Схожі новини