Біля кордону шастають не «ухилянти» — рисі
Прикордонники, які пильнують західні рубежі нашої країни, останнім часом все частіше натрапляють на несподіваних порушників. У режимній території часто прогулюються… євроазійські рисі. Це підтверджують у Державній прикордонній службі України
/wz.lviv.ua/images/articles/_cover/511789/rys.jpg)
Ідеться про карпатську частину державного кордону. Попри строгі процедури перебування у цій зоні, тварини на них не зважають — у них свої закони, продиктовані дикою природою. Гуляють, де і коли їм заманеться. Їхні походеньки фіксують прилади спостереження (так звані фотопастки), візуально спостерігають за ними і прикордонники. Для них рисі є своєрідними помічниками — реагують на появу людей поблизу. Якщо ж ці «котики» з їхнім гострим слухом-нюхом поводяться спокійно, спокійні і стражі кордону: сторонніх поблизу немає.
Рисей називають найбільшими кішками Європи. У Карпатах їх можна зустріти на висоті 1000 метрів. Водяться вони і у важкодоступних для людини лісах і на заболочених рівнинах Полісся. За підрахунками представників міжнародної неуря-дової організації WWF-Україна, нині у нас нараховується 563 рисі, більшість з них промишляє у карпатських лісах.
Прикордонники кажуть, що на підконтрольній їм території часто зустрічають й інших екзотів — бурих ведмедів, лісових котів та ін.