Передплата 2024 «Добра кухня»

Хто допоміг Мельнику втекти?

В опозиції кажуть: втечу ректору-хабарнику організували люди, які боялися, щоб він чогось не бовкнув про свого шваґра Азарова

Не минає дня, щоб українська міліція не шокувала громадян своїми недолугими, часто злочинними діями. То п’яні за кермом сержанти зіб’ють людину і втечуть з місця пригоди. То зґвалтують і поб’ють ледь не до смерті. То замість того, щоб, за рішенням суду, знищити чуже знаряддя вбивства, приховають його, продадуть у нечисті руки — і ця зброя вбиває людей знову. То погодяться на пропозицію зека, і замість того, щоб доправити його у камеру, підуть з ним пообідати «на халяву» — а засуджений утече з-під-носа... А тепер ось нова «чудасія»: від «пильного» ока правоохоронців утік фігурант резонансного злочину — колишній ректор Податкової академії Петро Мельник, якого впіймали на хабарі 120 тис. грн. Не впильнували його ні дільничний, який мав відстежувати, чи сидить звинувачений на домашній гауптвахті, ні браслет ізраїльського виробництва, який мав би фіксувати кожен тілорух арештанта…

Електронний «сторож» пробув на тілі скандального ректора лише добу (замість 60 діб, на які встановлено домашній арешт). У п’ятницю ввечері зник сигнал від цього пристрою, але черговий за спеціальним пультом, який відстежує координати всіх «грішників», замість того, щоб підняти за тривогою наряд, вирішив чекати ранку. Міліція дізналася, що їхнього клієнта немає, лише тоді, коли той не з’явився у суд. «Супернадійний» браслет Мельника лежав в його ірпінській хаті на підвіконні — як насмішка над МВС, де стверджували, що зняти цю штукенцію без їхнього фахівця неможливо. Службові собаки повели оперативників у бік лісу, а звідти — до траси. Припускають, що за ніч Мельник з допомогою впливових спільників міг перебратися до когось з рідні на Рівенщину (має там двоюрідних сестер). Або чкурнув до Білорусі чи Росії, де знайшов притулок вже не один високопосадовий втікач з України…

Адвокат Мельника Руслан Місюна радить не драматизувати ситуацію. Каже, що проти його підзахисного влаштувала терор… преса, тож зникнення екс-ректора може пояснюватися його боязню за життя. Зрештою, адвокат висловив припущення, що Мельник нікуди і не втікав — можливо, йому стало зле, тож, не виключено, лежить десь під кущем, непритомний…

Комедію, яка сталася з Мельником, мало назвати злочинною халатністю людей у погонах. Це — діагноз нашій, наскрізь прогнилій правоохоронній системі. Вона не може не тільки захистити чесних громадян, а й дати раду тим, хто їх вбиває-обкрадає. Не зайве нагадати, що за 856 таких браслетів міліцейське відомство запросило з державного бюджету майже 20 млн. грн.

Знавець міліцейських порядків і безпорядків — народний депутат Геннадій Москаль (колись був заступником міністра внутрішніх справ) припускає, що Мельнику одягнули… контрабандний, «не комплектний» браслет. Якусь китайську підробку, бутафорію — бо її акумулятор перестав працювати вже через 20 годин. Через подібний «неформат», стверджує Москаль, і раніше втікали засуджені, але про це мовчать. Нардеп радить перевірити, в якому стані решта електронних сторожів, а також з’ясувати, чому їх придбали не напряму, у виробника, а через посередників. Не інакше, хтось нагрів руки…

Варто було би оцінити не тільки дії правоохоронців, а й деяких медиків. Саме вони влаштовували театралізовані шоу з доставкою Мельника у суд на ношах, фальсифікували діагноз підсудного і фактично сприяли підозрюваному в його маніпуляціях. Заручившись їхньою підтримкою, Мельник лягав на лавку у судовій залі, а перед журналістами скидав штани і показував «про-опероване» у районі трусів місце. «Серйозні проблеми із серцем» не завадили Мельнику зняти із себе електронний браслет, серед ночі втікати через ліс. А перед тим — спішно переоформити майно на дружину, з якою начебто розлучається…

Зачепила за живе ця історія нашого прем’єр-міністра. Микола Азаров назвав втечу колишнього ректора «неприпустимою поведінкою». Кажуть, Мельник був одружений з сестрою Азарова, але в останній час кинув оком на якусь молоду красуню, тож подумував про те, щоб розлучитися зі своєю Янівною. Аби провчити «дон-жуана», начебто і надійшла команда «фас!». За версією видання tema.in.ua, організували втечу Мельника теж близькі до глави уряду люди. Бо побоялися, що він може бовкнути «щось не те» про свого vip-швагра. Такої думки дотримується народний депутат Сергій Соболєв. «Втеча Мельника показала, як два угруповання в Партії регіонів борються між собою. Одні — працювали на його затримання і арешт, виходячи з норм закону. Інші — рятували ситуацію, розуміючи, хто такий Мельник і що буде, якщо він почне говорити. А він може дуже багато розповісти про пана Азарова, свого колишнього шефа: як створювали Податкову академію, які там гроші відмивали. У цьому ніхто не був зацікавлений. Тому йому зробили «зелений коридор», і він втік».

Політолог Вадим Карасьов за всією цією історією із затриманням, арештом і зникненням колишнього нардепа-«регіонала» Петра Мельника теж бачить підкилимні ігри у Партії регіонів. «Швидше за все, це була ініціатива певних сил у владній команді, партії, — каже Карасьов. — Очевидно, Мельник став жертвою боротьби поколінь. Молоде покоління вирішило замахнутися на «священних корів» у партії, не прорахувавши всіх можливих наслідків такої атаки на відомого «регіонала».

Під «молодим поколінням», яке наступає на п’яти Азарову, аналітики бачать першого віце-прем’єра Сергія Арбузова та міністра доходів і зборів Олександра Клименка. Вони давно мітять у прем’єрське крісло.

Схожі новини