Мельник: Україна може отримати до 100 танків за три місяці, для наступу потрібно 300

  • 30.01.2023, 19:15
  • 488

Україна може отримати до 100 танків Leopard 2 від партнерів упродовж трьох місяців. Для контрнаступу треба щонайменше 300 танків

Заступник міністра закордонних справ Андрій Мельник
Заступник міністра закордонних справ Андрій Мельник

Про це заявив заступник міністра закордонних справ Андрій Мельник в ефірі телемарафону.

За його словами, Україна зосередилася на танках Leopard 2, тому що їх найбільше і вони стоять на озброєнні не лише європейських партнерів.

Мельник зазначив, що зараз загалом є 2 000 танків на озброєнні - тобто з тих, що можуть бути швидко передані, також є танки на складах ВПК.

«Leopard — це те, що може бути дійсно надане швидко з Польщі, з Німеччини, з інших держав. Я сподіваюся, що ми на основі „Леопардів“ матимемо бодай 100 танків. Це реально. Це реально мати, якщо ми говоримо про цей період трьох місяців, коли можна це все паралельно запустити», — підкреслив дипломат.

Заступник глави МЗС зазначив, що якщо порівнювати масштаби з тими, що дозволили перемогти гітлерівську Німеччину, то цих танків мало.

«Тому потрібно робити нові замовлення наступного року, через два роки», — сказав Мельник.

Також заступник глави МЗС зазначив, що Україні необхідно як мінімум 300 танків та 500 БМП для проведення контрнаступальних операцій цієї весни.

«Йдеться про те, що ми б хотіли на оцей перший контрнаступ, який готується, оцей весняний, нам потрібно, щоб було ну принаймні 300 танків, і десь 500 бойових машин піхоти. І плюс для цього треба готувати військових, це теж болюча тема», — сказав Мельник, сприраючись на цифри, що надані військовим керівництвом України, зокрема міністром оборони Олексієм Резніковим та головнокомандувачем ЗСУ Валерієм Залужним.

Схожі новини