Передплата 2025 «Добрий господар»

Кваліфікації для роботи з дітьми не мала…

Лікарці-анестезіологу, яка лікувала молочні зуби 5-річному Велесу, оголосили підозру

Фото поліції
Фото поліції

Нагадаємо, ця трагедія трапилась торік. За даними слідства, у грудні 2023 року під час лікування зубів в одній з приватних клінік Львова п’ятирічний хлопчик впав у кому. Майже через місяць, попри вжиті медиками заходи, хлопчик помер у одній з лікарень, не приходячи до тями… Після цього випадку стоматологічну клініку Ori-Dent, у якій сталася трагедія, закрили й забрали в неї ліцензію.

«ВЗ» писав про цю резонансну справу: «Під час стоматологічної операції у нашого сина була клінічна смерть». Ще одна публікація мала таку назву: «Анестезіолог запитала, чи можна зайти до нашого сина? Дружина відповіла: «Просіть вибачення у його душі…».

Як повідомили в обласній прокуратурі, лікарка, яка проводила анестезію, не мала для цього належної спеціалізованої освіти, кваліфікації для роботи з дітьми та досвіду. Відтак через фахову недбалість обрала помилкову тактику анестезіологічного забезпечення під час стоматологічного втручання. Надалі це призвело до тяжких наслідків та смерті пацієнта.

«Крім цього, у серпні 2023 року лікарка, маючи чинний диплом, який засвідчував право надавати анестезіологічні послуги дорослому населенню, отримала підроблений сертифікат лікаря-спеціаліста за спеціальністю «дитяча анестезіологія», — ідеться у повідомленні обласних прокурорів. — Додатково до цього було отримане посвідчення про підвищення кваліфікації до диплома за напрямом «дитяча анестезіологія». Надалі фігурантка використала ці документи для залучення її до надання медичної допомоги дітям у приватній стоматологічній клініці.

Підозрюваній інкримінують заняття лікувальною діяльністю без спеціального дозволу, здійснюване особою, яка не має належної медичної освіти, якщо це спричинило тяжкі наслідки для хворого, неналежне виконання медичним працівником своїх професійних обов’язків внаслідок недбалого до них ставлення, що спричинило тяжкі наслідки неповнолітньому, підроблення офіційного документа, який видається чи посвідчується підприємством, установою, організацією і який надає права використання його підроблювачем чи іншою особою, використання явно підробленого документа (ст. 138, ч. 2 ст. 140, ч. 5 ст. 27, ч. 3 ст. 358, ч. 4 ст. 358 КК України).

Слідчі дії тривають. Вирішується питання про обрання підозрюваній запобіжного заходу та усунення її від займаної посади. Досудове розслідування здійснюють слідчі Головного управління Нацполіції Львівської області".

Батько Віктор Пашник у коментарі для «ВЗ» розповів: «Вручено підозру за чотирма статтями… Як вони (лікарі. — Авт.) будуть викручуватись, не знаю. Ми віримо в справедливість, віримо, що всі винні будуть притягнуті до відповідальності. Добре, що цю підозру оголосили, хоча минув рік. Департамент охорони здоров’я Львівської обласної військової адміністрації затягував справу… Висновки клініко-експертної комісії (КЕК) мали нам віддати через тиждень після засідання комісії, але віддали більше як через місяць… Ми писали скарги, зокрема, в прокуратуру. Писали скарги також на ім'я президента та Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини, представника Уповноваженого з прав дитини, аби різні експертизи проводились своєчасно. І це все-таки подіяло… Справа пішла швидше».

Журналістка «ВЗ» також поспілкувалась з адвокаткою, яка захищає інтереси потерпілої родини, доктором юридичних наук, професором Іриною Сенютою.

«Досудове розслідування ще триває, віримо в його ефективність і надалі, — розповіла, зокрема, адвокатка Ірина Сенюта. — Експерти встановили, що причиною смерті Велеса є гіпоксія під час лікування зубів, енцефалопатія постгіпоксична, кома ІІІ, нейромаляція головного мозку. Зокрема, медичні працівники невчасно зреагували на початкові симптоми гіпоксії, яка прогресувала й спричинила клінічну смерть, а далі як наслідок розвинулись прогресуючі ускладнення.

У випадку Велеса йому мали надавати медичну допомогу дитячий лікар-стоматолог та дитячий лікар-анестезіолог. Проте, на жаль, ці вимоги для стоматологічної клініки були неважливі, вони знехтували ліцензійними вимогами".