«Мистецтво — це голос душі, а не крик примусу»
У Києві біля Молодого театру й у Львові перед Оперним театром відбулися мітинги на підтримку студентів і акторів
Скандал вибухнув місяць тому, коли керівника київського Молодого театру Андрія Білоуса одна з колишніх актрис, яка виїхала з України, звинуватила у сексуальних домаганнях. Тоді у соцмережах почали з’являтися одкровення й інших жертв сексуального і психологічного насилля, з’явилося слово «харасмент», яким називають ці дії.
Звинувачували і викладачів Київського університету кіно, театру і телебачення імені Івана Карпенка-Карого, і режисерів та керівників акторських курсів… А днями ця хвиля звинувачень докотилася і до «співаючого ректора» Михайла Поплавського. Відтак на захист студенток і молодих акторок стали відомі артисти Ірма Вітовська, Олександра Люта, Римма Зюбіна, Дарина Федина… Оскільки Київська міська адміністрація і університет Карпенка-Карого виправдовували дії Андрія Білоруса і йому подібних, не вбачаючи в них підстав для звільнення з посад, то це обурило громадськість. Молоді люди вирішили відстоювати своє право навчатися і працювати в атмосфері, вільній від будь-якого насильства. Тому й організували у понеділок, 10 лютого, мітинги у Києві та Львові. Якщо у столиці підтримати ці акції прийшли відомі актори і режисери, то у Львові були лише студенти і молоді актори. Принаймні я нікого зі знаних у місті Лева акторів біля Оперного театру не помітила. Ці молоді люди роблять крок на випередження, щоб зробити своє навчання, а також навчання тих, хто прийде після них, і подальшу працю на акторській ниві вільною і безпечною. А чи дасть результати те, що почалося у соцмережах під закликом-кришміткою #немовчи, покаже час.
А тим часом
В університеті Карпенка-Карого, де Андрій Білоус працював викладачем, відсторонили його від посади до кінця розслідування. 10 лютого правоохоронці почали кримінальне розслідування проти нього у справі про сексуальне насилля.