Золото, мільйони «баксів», круті тачки, зброя. На додачу — портрет із бурштину
За незаконне збагачення регіональному керівникові лісової галузі загрожує до 10 років позбавлення волі
Два найближчі місяці проведе у слідчому ізоляторі 44-річний депутат Рівненської облради від партії «Сила і Честь», колишній начальник Рівненського обласного управління лісового та мисливського господарства, а донедавна — заступник директора регіонального лісового офісу ДП «Ліси України» Віталій Сухович. Відповідний запобіжний захід обрав йому у понеділок Печерський районний суд м. Києва — за клопотанням Державного бюро розслідувань. Вийти із СІЗО чиновник може за умови, якщо внесе 192 млн грн грошової застави.
Суховича звинувачують у незаконному збагаченні. Сума незаслужено отриманих статків вражає - лише доларів знайшли у нього понад чотири мільйони! За ці кошти можна було би придбати не одну сотню дронів для наших воїнів…
Напередодні Суховича затримали, провели санкціоновані обшуки на роботі, вдома та за місцем проживання його близьких родичів. Правоохоронці вилучили кілька сумок незадекларованих грошових коштів у національній та іноземній валютах на загальну суму понад 150 млн грн. Крім того, заблокували на рахунках Суховича 400 тис євро. Чеcним шляхом таких грошей чиновник заробити не міг. Якщо незаконне збагачення доведуть у суді, Суховичу загрожує від п’яти до десяти років позбавлення волі.
Крім доларів, євро, ексголовний лісник Рівненщини зберігав у потаємних сховках золоті злитки й монети, ювелірні прикраси, коштовні годинники, два пістолети, автомат Калашникова і 16 магазинів з патронами до них. У його гаражах стояли елітні автівки Audi Q8, Mercedes-Benz GLE, BMW X5. В обласному центрі Сухович мав чотири земельні ділянки, зареєстровані на підставних осіб, де споруджували котеджі. На тлі цього знайдений у помешканні високопосадовця його портрет з бурштину виглядає сущим мізером. Але свідчить про його марнославство…
Про життя Суховича на широку ногу не раз писали рівненські журналісти. Через невідповідність офіційних заробітків і фактичних витрат Національне антикорупційне бюро України приглядалося до пана Суховича давно. Три роки тому йому вже готувалися оголосити підозру. Але через те, що Конституційний Суд України скасував відповідальність за брехню в електронних деклараціях, провадження щодо цього високопосадовця закрили…
На ще одну цікавинку, яка характеризує особу затриманого, вказують рівненські журналісти: щоб відвернути увагу від себе, Сухович розлучився з дружиною, з якою як керівник державної структури не раз провертав фінансові операції. Саме на неї було записано багато активів цієї родини. Експерти кажуть, ідеться про поширену практику «виведення з-під удару», коли здійснюються корупційні оборудки. Через розірваний шлюб вилучити незаконно нажите майно вкрай складно…
Вочевидь, Віталій Сухович користувався високим покровительством, тому відчував безкарність і дозволяв собі хамську поведінку. У тому числі - до представників ЗМІ. Зокрема, адресував непрямі погрози представниці видання «Четверта влада» Анні Калаур, яка цікавилася походженням захмарних статків «головного лісника». Після чергового запитання відповів їй так (стиль розмови збережено): «Пані Анна, дивіться, ви задумайтесь над тим, да, що десь в якийсь один якийсь прікрасний момєнт станеться біда от. Станеться біда… з всіми вашими матіріалами, да, що ви там розводите, от. І прийдуть спитають…»
Цікаво, що факти незаконного збагачення Суховича слідчим допомагав виявляти департамент безпеки державного підприємства «Ліси України». Зібраного матеріалу цілком вистачало, щоб звільнити цього чиновника з посади. Однак той брав лікарняні, знаходив інші способи уникнути звільнення.
У ДП «Ліси України» заявили, що резонансна історія із Суховичем — не остання. Зібрано великий масив фактів, після аналізу яких, кажуть лісівники, буде «більше гарних новин від ДБР та інших силовиків». Керівництво «Лісів» пообіцяло, що проведе повальну чистку своїх рядів від корупціонерів.