Будинок за 153 мільйони перейшов із профспілкової власності у приватну…
Вручили підозру й затримали «чорного реєстратора». А замовник хто?
Унаслідок незаконних дій державного реєстратора з державної власності вибув адміністративний будинок у центрі Львова загальною площею майже 4000 кв. метрів. Його ринкова вартість — 153 мільйони гривень. Про це йдеться у повідомленні прокуратури Львівської області.
За процесуального керівництва прокурорів Львівської обласної прокуратури повідомлено про підозру 46-річному львів'янину. За даними слідства, підозрюваний, перебуваючи на посаді держреєстратора, за відсутності рішення органу влади про передачу майна у приватну власність та інших документів, які підтвердили би таку передачу, незаконно вніс до Державного реєстру прав зміни щодо права власності на об'єкти нерухомого майна.
За клопотанням прокурора суд обрав підозрюваному запобіжний захід у вигляді тримання під вартою. Також накладено арешт на все його майно.
Слідчі дії тривають, встановлюються інші причетні особи.
Як розповіла «ВЗ» речниця Львівської обласної прокуратури Адріана Дмитренко, наразі подробиці справи не розголошують, оскільки триває слідство. Єдине, що можуть сказати, — санкція ч. 3 статті 365−2 ККУ («Зловживання повноваженнями особами, які надають публічні послуги»), за якою оголошено підозру «чорному реєстратору», передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на термін від 5 до 8 років — з позбавленням права обіймати певні посади на строк до 3 років, з конфіскацією майна чи без такої.
Як повідомив ZAXID.NET, підозрюваним у справі реєстрації права власності на будинок «виявився Михайло Живко, брат активістки Олени Живко. Тепер вже колишній державний реєстратор Михайло Живко неодноразово фігурував у кримінальних справах про махінації з землею».
У прокуратурі не називають точної адреси будинку. Однак уже відомо, що це Будинок профспілок, проспект Шевченка, 7 (на фото). Про це «ВЗ» розповів журналіст-розслідувач Євген Міклушка, який уже не перший рік займається розслідуваннями зловживань з профспілковим майном.
«Після того, як я опублікував своє розслідування, зробив ще кілька звернень до правоохоронних структур, — розповів Євген Міклушка. — Спочатку було мовчання, а потім до мене аж із Києва приїхала людина з правоохоронних органів і попросила поділитися інформацією, яку я зібрав. Почали її перевіряти. Виявилося, що інформація відповідає дійсності, збігається з даними офіційних реєстрів. Правоохоронці почали розслідування. Те, що маємо наразі (оголошення підозри реєстратору) є лише початковим етапом у глобальному розслідуванні, яке здійснюють, зокрема, органи прокуратури — щодо незаконного відчуження майна, яке належало профспілкам. Йдеться не тільки про обласну організацію профспілок Львівщини. У нас є ще інші профспілки, які не зовсім законно, та й взагалі шахрайським чином позбулися певного профспілкового майна на користь третіх осіб. Тому нас чекають ще епізоди щодо інших об'єктів, які профспілчани незаконно відчужували, продавали, здавали в оренду за заниженими цінами тощо.
Думаю, за наступні кілька місяців, якщо все буде гаразд, ми почуємо ще не одну подібну історію. Приємно, коли є реакція правоохоронних органів на твоє розслідування. Хоча дуже повільно йде слідство. Можливо, це пов’язано з великим обсягом кримінальних проваджень. Але добре, що вже є результат. Наразі маємо одну оголошену підозру. Це набагато більше, ніж було зроблено в цьому напрямі за останні 30 років. Наразі це історія про державного реєстратора. Після неї чекаємо на історії з набувачами майна, ліквідаторами, тобто особами, які брали участь чи організовували якісь схеми, аби продавати це майно. Це будуть історії із замовниками, виконавцями тощо. Тобто нас чекають розслідування на дуже великі суми — якщо прокуратура не зупиниться, а продовжить розслідувати і передавати матеріали до суду".