«Львівська влада щороку допускає «наслідки негоди». Це на її відповідальності»
Старий колектор знову не впорався з дощем... На новий треба 250 мільйонів гривень
Негода, яка пронеслася Львовом увечері у вівторок, 5 липня, наробила чимало збитків. Підтоплено десятки вулиць, у різних районах валяються повалені дерева, пошкоджено покрівлі й автомобілі... Не витримали грози мережі зовнішнього освітлення у Брюховичах. Комунальні служби Львова ліквідовують наслідки негоди. У Ратуші кажуть, роботи ще на кілька днів.
Як повідомила заступниця міського голови Львова з питань житлово-комунального господарства Ірина Маруняк, за станом на 6 липня рух електротранспорту було відновлено, окрім вул. Торф’яної, де працювала аварійна бригада. На цій вулиці прорвало колектор, який не впорався з опадами. Тиск води зірвав три бетонні плити вагою понад шість тонн... Комунальники розчищають довколишні території від намулу.
«Як розв’язати цю постійну проблему на Торф’яній? Рішення є, – заявив голова Львівської ОТГ Андрій Садовий. – У планах – збудувати дублюючий колектор, який зможе повністю замінити старий і витримувати майбутні навантаження.
Ми вже раніше напрацювали техніко-економічне обґрунтування. Далі треба замовити виготовлення проєкту й розпочати роботу. Але є одне «але». Приблизна вартість цих робіт – 250 мільйонів гривень. Де взяти ці гроші? Складне запитання, оскільки наразі не можемо здійснювати значні капітальні видатки. Але розв’язання проблеми знайдемо».
Інженер Святослав Макітра нагадав, що влада Львова щороку допускає “наслідки негоди”. Вважає, це на їхній відповідальності. “На початку липня минулого року теж була така проблема – випав дощ, вулиці “поплили”, – каже Святослав. – Та і минулих років картина та сама... Затоплення львівських вулиць після зливи – результат критичної безгосподарності комунальних служб, які не чистять каналізаційні мережі, погано стежать за зливними решітками на дорогах, каналізацією та дощоприймачами. Дощоприймачі та решітки мають бути готовими до злив будь-якої інтенсивності – завжди. Те, що деякі чиновники виправдовуються, мовляв, мережі не впоралися, бо випало багато дощу (місячна норма) – брехня. За нормальної роботи дощоприймачів затоплення не було б...”.
Депутат Львівської міської ради Ігор Зінкевич каже, що ще у 2019 році Садовому пропонували вирішити проблему з колектором на вул. Торф’яній – створення у парку “700-річчя Львова” буферного озера, яке могло б затримати потоки води, щоб не дати потопу прогресувати.
“Колектор має “Т-подібний” вигляд. І коли зі всіх сторін тече вода, він фізично не справляється. Також він не очищений: як був збудований давно, так і досі стоїть, його не реконструювали. Заміна колектора тоді коштувала б місту 50 мільйонів гривень, а тепер – 250 мільйонів. Мені сказали, що дорого. У Ратуші пообіцяли хіба що підсилити колектор бетоном”.
Депутат радить львів’янам звертатися до суду, вимагати в мерії відшкодування за понищене майно через прорваний колектор на вул. Торф’яній.