«Тварини не отримували їжі та води. У деяких були поламані хвости...»
Одна собака та два коти – померли. Чи покарають горе-господарів?
За інформацією поліції Львівщини, у квартирі одного з будинків на вулиці Замарстинівській 26-річний чоловік утримував 8 собак та 9 котів. Ці тварини не мали необхідного догляду та годування. У подальшому одна з тварин померла у ветеринарній клініці.
До поліції надійшло повідомлення від волонтерів-зоозахисників про жорстоке поводження з тваринами. На вказану адресу виїхали слідчо-оперативна група та співробітники інших служб Львівського районного управління поліції № 1. Після тривалих перемовин 26-річний власник квартири впустив поліцейських і волонтерів у помешкання, де тварини перебували у незадовільному й хворобливому стані. Тварин вилучили й скерували до ветеринарної клініки.
Юристка та зоозахисниця Наталія Проданець розповіла журналістці «ВЗ» деталі цієї справи.
— Я бачила у соцмережах фото дивної парочки — чоловіка й дівчини з рожевим волоссям, які ходять містом у пошуках котів і собак. Хто ці люди?
— Волонтери дізналися про них місяць тому. Чоловікові — 26, дівчині — 18 років. Живуть на вул. Замарстинівській (дівчина не місцева). Правоохоронці відкрили кримінальне провадження про жорстоке поводження з тваринами. Тварини, яких ми у них вилучили, не отримували їжі та води, у деяких були поламані хвости… Одна собака померла, пізніше померли ще два коти. Та найгірше, що вони і надалі продовжують збирати тварин по місту. Після того, як поліцейські з ними поспілкувалися, почали діяти агресивніше. Почуваються безкарними. Є фото, де видно, що вони з битою ходять по Львову і забирають котів з вулиці. Обоє дивно одягнені. Також знаємо, вони безкоштовно забирають тварин з OLX. Учора знайома волонтерка розповіла, що дівчина до неї дзвонила по котика. У неї специфічна говірка, тому всі волонтери уже її знають. У нас є записи її розмов.
— Нещодавно набув чинності Закон про жорстоке поводження з тваринами. Наскільки тварини тепер захищені?
— Раніше тварин, з якими жорстоко поводилися, вилучали лише за рішенням суду. А рішення суду могло бути і через два роки. Тепер, якщо зафіксовано адмінправопорушення чи кримінальне правопорушення, патрульна поліція має право вилучити тварину. Але у Львові є проблема — тварин немає куди поміщати. Хіба що поліція забиратиме їх собі у відділок… Ми вели діалог з ЛКП «Лев», з міською радою, щоб вони збудували комунальний притулок. Бо приватний у Брюховичах переповнений і у поганому стані… У нас із ЛКП «Лев» постійно виникають непорозуміння, бо цуценят вони не приймають. Щодо великих собак з вулиці. Якщо ми їх, наприклад, знаходимо у Франківському районі, то треба чекати, коли буде виїзд ЛКП «Лев» у Франківський район. Тоді вони тварину заберуть. Це абсурд! Тварина може бути хвора. Не можна сказати їй: «Почекай!».
— Знаю також, що тепер буде штраф за неприбирання за собакою та вигулювання великої собаки без намордника. Збільшився штраф і за жорстоке поводження з твариною.
— Штраф за жорстоке поводження з тваринами, у тому числі безпритульними, що спричинило їх мучення, завдало їм фізичного болю, — від 3400 до 5100 грн з конфіскацією тварини. А ті самі дії, вчинені стосовно двох і більше тварин або групою осіб, — штраф від 5100 до 8500 грн або адміністративний арешт на строк до 15 діб, з конфіскацією тварини.
Штраф у розмірі 170−340 грн — за вигул собак без намордників (згідно з переліком небезпечних порід) або не у відведених для цього місцях і за неприбирання їхніх екскрементів (340−850 грн за ті ж порушення для посадових осіб). Штраф 340−510 грн, якщо порушення відбулось повторно протягом року. Штраф 1700−3400 грн і конфіскація тварини, якщо через порушення було завдано шкоди іншій людині чи її майну.
Але як цей закон буде виконуватися? Хто стежитиме за порушеннями? Не думаю, що цим будуть займатися патрульні поліцейські і наглядатимуть за господарями, прибирають чи не прибирають ті за своїми домашніми улюбленцями… Можливо, це доручать Муніципальній варті.
Читайте також: В Україні посилили покарання за жорстке поводження з тваринами