В Україні можливе поетапне підвищення пенсій: кому пощастить
Міністерство соціальної політики пропонує поетапне підвищення пенсій для різних категорій населення у бюджеті 2022 року. Також в відомстві пропонують включити до програми щомісячних доплат літнім громадянам пенсіонерів віком від 70 до 75 років
У межах підготовки проєкту держбюджету на 2022 рік Мінсоцполітики пропонує передбачити:
- підвищення з 1 січня пенсій людям з інвалідністю з числа ліквідаторів Чорнобильської катастрофи;
- індексацію з 1 березня пенсій для майже 10 млн пенсіонерів та компенсаційних виплат для пенсіонерів віком старше 75 років;
- перерахунок з 1 липня і з 1 грудня пенсійних виплат у зв’язку із підвищенням прожиткового мінімуму для непрацездатних осіб;
- перерахунок з 1 жовтня мінімальної пенсії за віком у зв’язку із прогнозованим підвищенням мінімальної заробітної плати.
На скільки саме планують підвищити виплати наразі невідомо.
Як повідомили у Мінсоцполітики, пропозиції у випадку схвалення Верховною радою урядового законопроєкту № 4668, «дадуть можливість уперше після 2014 року охопити в 2022 році програмою підвищення всі категорії пенсіонерів з акцентом на найбільш вразливих групах».
Законопроєкт 4668 пропонує:
- визначити дату щорічної індексації пенсій — 1 березня;
- здійснювати щорічну індексацію пенсій військовослужбовцям, державним службовцям та іншим категоріям пенсіонерів на загальних умовах;
- призначати достроково пенсії за віком за півтора роки до досягнення пенсійного віку особам, трудовий договір з якими розірвано зв’язку із змінами в організації виробництва та за інших умов;
- призначати достроково пенсії матерям (батькам) дітей, хворих на тяжке, рідкісне захворювання, яким не встановлено інвалідність.
За словами міністерки соціальної політики Марини Лазебної, комплексна програма підвищення пенсій фокусується, в першу чергу, на підвищенні найнижчих пенсій.
«На початку 2020 року людей, які отримують найнижчі пенсії, менше 2000 гривень, було 4 мільйони. На сьогодні ми підняли пенсії понад цю межу для 2,3 мільйонів людей і очікуємо, що з середини 2022 року пенсії для всіх пенсіонерів складатимуть понад 2 000 грн», — сказала Лазебна.
Читайте також: Стало відомо, у яких регіонах найбільше зросла зарплата