Передплата 2025 «Добрий господар»

«Ми розірвемо ланцюг інфекції!»

У Моршині на Львівщині реалізують пілотний проєкт проведення колективної вакцинації

Моршинська територіальна громада (МТГ) вирішила зробити курортне місто «зеленою» зоною. Аби перервати ланцюг захворювань на ковід, МТГ розпочала з реалізації пілотного проєкту, схваленого урядом: проведення позапланової колективної вакцинації від коронавірусу жителів і працівників санаторно- курортних закладів Моршина.

Директори й власники санаторіїв на чолі з мером Русланом Ільницьким звернулися до Міністерства охорони здоров’я з пропозицією підтримати ідею вакцинування жителів Моршина, — щоб убезпечи­ти населення від захворювання на цю смертельно небезпечну недугу і, відповідно, створити безпечні умови для повноцінного функціонування санатор­но-курортних закладів. Чи готові жителі Моршина до вакцинації? Чи вистачить вакцини на всіх? Журналіст­ка «ВЗ» запитала про це у власника моршинського санаторію «Святий Шарбель» Миколи Кметя.

— Ідея вакцинації населення Моршина з’явилася у мера міста Руслана Ільницького, — каже Микола Кміть.

— Якось ми з ним говорили про черговість вакцинації, оскільки біль­шість населення Моршина — ме­дики. У мене виникло запитання: а коли будуть вакцинувати усіх інших? І я запропонував, аби пан Ільниць­кий звернувся з таким проханням до Офісу президента і Кабміну. Керів­ництво міста отримало відповідного листа за підписом прем’єр-міністра. Таким чином, у Моршині буде прове­дено експеримент, успішність якого, сподіваємося, буде стовідсотковою. Рівень захворюваності у Моршині має різко впасти, ланцюг передачі інфекції обірветься.

— Моршин займає чільне місце серед курортів, де можна пройти постковідну реабілітацію…

— Так, бо у нас відновлюють робо­ту кишківника й печінки, які особливо вражає ця хвороба.

— Так виглядає, що всі у Мор­шині хочуть вакцинуватися?

— Ми на своїх підприємствах про­вели відповідні збори. Людям, які не­щодавно перехворіли й здали ана­лізи на антитіла, вакцинуватися не обов’язково. Усі інші погодилися отримати щеплення. Хоча на почат­ку, коли ми з мером вакцинувалися, було багато залишкових доз — люди не хотіли щепитися. Але тепер, коли є третя хвиля захворюваності і люди бачать, яка висока смертність, почи­нають задумуватися. Негативна ре­клама, що крутиться у соцмережах, на початку зробила свою справу… Приклад Моршина буде важливим також із точки зору психології — міс­то провакцинувалося, ніхто не по­мер, не виросли роги і чипів ніхто ні­кому не підсадив (сміється. — Г.Я.).

— Скільки осіб отримає ще­плення?

— Понад дві тисячі. І це означати­ме, що ланцюг інфекції у Моршині буде розірвано.

— Доводилося переконувати людей, які боялися щеплення?

— Ми з мером власним прикла­дом (а ми це зробили публічно) до­вели, що це безпечно і не страшно.

Приклад вакцинації подав власник моршинського санаторію «Святий Шарбель» Микола Кміть.
Приклад вакцинації подав власник моршинського санаторію «Святий Шарбель» Микола Кміть.

— Уже відомі пункти вакцина­ції?

— Мер Руслан Ільницький висту­пив по місцевому телебаченню і розповів, як це має відбуватися. Сі­мейні лікарі приймали заявки від на­селення. Хоча з тих двох тисяч до­рослого населення, мабуть, 400 медиків вже отримали щеплення.