Ресторани – «на виніс», у басейн та на манікюр – по запису...
На облаштування двох «ковідних шпиталів» з міської скарбниці виділили 18 мільйонів гривень
Від 19 до 29 березня у Львові та Львівській області діятиме посилений карантин — локдаун. У четвер, 18 березня, обласна комісія з надзвичайних ситуацій ухвалила таке рішення (день перед тим було рішення міської комісії), аби унеможливити розповсюдження коронавірусу. Якщо ситуація із хворими буде критичною, обласна комісія обіцяє продовжити локдаун і у квітні. До яких обмежень варто готуватися?
Будуть закриті торгово-розважальні центри, за винятком продуктових супермаркетів, які там орендують зали. На брифінгу міський голова Львова Андрій Садовий запевнив, що не працюватиме гіпермаркет «Епіцентр», який, як відомо, торік був відчинений навіть у гарячі періоди карантину.
Під час локдауну будуть зачинені нічні клуби, ресторани і кафе працюватимуть лише «на виніс» та доставку замовлень додому клієнтам. А ось готелі, як повідомили «ВЗ» у Львівській мерії, будуть працювати — з дотриманням усіх карантинних вимог. У ресторанах готелів можна буде поснідати та повечеряти лише тим гостям, які там мешкають. Приймати гостей з вулиці ресторанним готелям заборонено.
Найбільше локдауном незадоволені львівські ресторатори. В один голос кажуть, що це вкотре вдарить по їхньому бізнесу, доведеться знову скорочувати персонал, боргувати за оренду приміщень. «Рішення міської ради про обмеження роботи ресторанів, м’яко кажучи, неправильне, — сказав власник ресторану Віктор Нагодич. — Будемо у збитках. Влада таки хоче поховати ресторанний бізнес. Нехай краще візьмуться за нічні клуби… В цей березневий період до міста потрохи приїжджають туристи, які ходять у кафе та ресторани. Працювати у режимі «на виніс» — не вихід. Не вийдемо навіть «на нулі». Під час посиленого карантину працюватимуть і продуктові ринки. Але біля входу чергуватимуть охоронці, які будуть міряти температуру і перевіряти, чи покупці мають захисні маски. «Контролюючі органи будуть стежити за роботою базарів, — зазначив пан Садовий. — Якщо на тому чи іншому ринку будуть порушення, цей ринок закриють без жодних дебатів».
Учні 1−4 класів з п’ятниці йдуть на канікули — до 28 березня. Старшокласники будуть навчатися дистанційно. А ось дитячі садочки будуть працювати.
«Спортивні змагання переносяться або скасовуються. Інших варіантів у нас немає, тому що маємо достатньо серйозний ріст захворюваності, — наголосив Андрій Садовий. — Робота у спортивних залах і басейнах — лише за попереднім записом. Також можуть працювати перукарні, але по запису, і щоб у коридорі не було черг клієнтів».
Місцева влада каже: до локдауну змушені були вдатися через різке погіршення ситуації з коронавірусом (за добу — близько тисячі нових хворих на Covid).
«Ми вирішили не чекати на рішення Кабміну і ухвалювати такі рішення негайно, — заявив Андрій Садовий. — Динаміка госпіталізації важких хворих не зменшується. Маємо не допустити колапсу медичної системи міста. Це час, за який зможемо облаштувати додаткові місця у лікарнях та поліклініках. Це єдина можливість обірвати ланцюжок захворювання».
«Посилення карантинних обмежень невідворотне, — заявив перший заступник голови Львівської ОДА Андрій Годик. — Епідситуація близька до критичного рівня».
Тим часом, виконавчий комітет Львівської міської ради ухвалив рішення щодо розгортання тимчасових шпиталів на базі двох міських лікарень — 8-ї лікарні (амбулаторному відділенні на вул. Навроцького, 23) та лікарні швидкої допомоги — у поліклінічному відділенні на вул. Мазепи, 25. На облаштування «ковідних шпиталів» з міської скарбниці виділили 18 мільйонів гривень.