Перед корупціонерами підняли шлагбауми
Рішення Конституційного Суду на догоду скоробагатькам викликало шок
/wz.lviv.ua/images/articles/_cover/423133/6303601594107575-573.jpg)
На другий день після місцевих виборів стало відомо про скандальне, на догоду корупціонерам, рішення Конституційного Суду України, що його було ухвалено за зверненням народних депутатів від «ОПЗЖ» і депутатської групи «За майбутнє». Якби цей вердикт (ухвалений у закритому режимі) було оголошено до 25 жовтня, згадані політичні сили навряд чи отримали б таку кількість голосів, яку зафіксовано у виборчих протоколах…
Отож Конституційний Суд відмінив статтю 366−1 Кримінального кодексу, в якій ідеться про відповідальність за недостовірне декларування, незаконне збагачення високопосадовців, обов’язковість електронного декларування і повноваження Національного агентства із запобігання корупції (НАЗК). КСУ вважав ці норми неконституційними. Іншими словами, це рішення звільняє депутатів і чиновників від обов’язку систематично звітувати про свої статки, їх походження, законність їх набуття. А отже, може спровокувати новий розгул корупції у всіх ешелонах влади.
Повного тексту резонансного рішення КСУ ще немає, але різні джерела підтвердили його переказаний зміст. Воно викликало шок. І загрожує тяжкими наслідками для нашої країни. Це рішення відродить безкарність скоробагатьків у владі, які свої багатства нажили злочинним шляхом.
Вердикт КСУ з великою тривогою сприйняли не тільки у нашому суспільстві, а й поза межами країни. Посли західних країн у Києві запросили на розмову до себе голову КСУ Олександра Тупицького, аби той пояснив, чому там відчинили двері для корупціонерів, вдарили по антикорупційних структурах. Адже саме реальна боротьба з корупцією, а не її імітація, була чи не головною умовою надання Україні статусу асоційованого члена ЄС, безвізового режиму, виділення Києву вигідних кредитів і значних фінансових дотацій. Якщо на війні з корупцією в Україні буде поставлено хрест (а рішення КСУ це фактично означає), про грошову допомогу нашій країні з боку міжнародних структур доведеться забути. А це означає, що покотимося в економічну прірву…
У НАЗК вже зробили заяву про порушення регламенту при ухваленні рішення КСУ і про те, що за нього голосували кілька суддів КСУ, в яких є конфлікт інтересів — «забували» задекларувати дещо зі своїх доходів і майна.
Жорстко зреагувала на рішення КСУ опозиція. Керівник виборчого штабу «Європейської Солідарності» Олександр Турчинов заявив: «Єдине, що чинна влада робить системно, — це демонтаж антикорупційних органів і програм, створених і запроваджених у 2014−2019 роках. Останньою крапкою стало скасування Конституційним Судом України відповідальності за надання неправдивої інформації в електронних деклараціях. Конституційний Суд повністю підконтрольний владі та завжди виконує забаганки Зеленського. Згадайте лише схвалення незаконного розпуску попереднього парламенту та інші ганебні рішення. Тепер будь-який сенс у декларуванні втрачається, тому що у декларацію чиновників можна написати все, що завгодно, або не писати взагалі нічого».
Увірвався терпець навіть у першого віцеспікера парламенту Руслана Стефанчука. Рішення КСУ він назвав «дном» — як із юридичної, так і з людської точки зору. А в Офісі президента (вочевидь, злякавшись наслідків) спішно заявили, що електронне декларування і антикорупційні структури таки збережуть. Натякнули, що ухвалять на цю тему новий закон…