«Побачимо девальвацію гривні й високу інфляцію»
Новим головою НБУ призначили очільника державного «Укргазбанку» Кирила Шевченка
Заради доступу до друкарського верстата Зеленський вирішив ризикнути співпрацею з МВФ. Після скандального звільнення Якова Смолія президент ще мав шанс урятувати ситуацію, призначивши незалежного голову НБУ. Однак дива не сталося. Зеленський запропонував кандидатуру Кирила Шевченка (на фото), який досі очолював «Укргазбанк». Верховна Рада 332 голосами «за» проголосувала за це призначення.
Тішить принаймні, що Шевченко не є ставлеником Коломойського. Підтверджує це те, як активно нардеп від «Слуги народу» Дубінський і компанія лили бруд на Шевченка впродовж останніх двох тижнів… Ідеальним кандидатом для олігарха Коломойського був би Богдан Данилишин.
Окрім «слуг народу» та ОПЗЖ, за кандидатуру Шевченка голосувала також «Батьківщина». Воно й не дивно, адже за часів прем’єрства Юлії Тимошенко Шевченко був її радником. Експерти вважають, що призначення Шевченка — не найгірший вибір, принаймні він професійний банкір. Але це не той кандидат, призначення якого могло би заспокоїти МВФ.
«У чому основна проблема з Кирилом Шевченком? Питання не особисто в ньому. Основна проблема — він буде залежним кандидатом, — написав економіст Сергій Фурса. — А це означає, що політика НБУ зміниться. Значить, „хотілки“ Офісу президента будуть у пріоритеті. Це і дешеві кредити, які видаються своїм і які ніхто ніколи не повертає. Це і „продуктова“ емісія. І „понятний“ курс. Усе це закінчиться погано. Не зараз. Не відразу. Економіка України буде як жабка, яку не кидають в окріп, а варять на повільному вогні. І потім ми побачимо стандартну девальвацію і звично високу інфляцію. Нацбанк буде вирішувати проблеми Мінфіну з бюджетом і проблеми президента з рейтингом. Чи може Шевченко стати незалежним? Навряд. Ми говоримо про людину, яка 10 років очолює державний банк в Україні. Людину, яка була радником Тимошенко ще 10 років тому. Такі люди знають толк в апаратній грі. І розуміють, коли треба слухатись начальника. І знають, що це важливіше, ніж проводити політику, результати якої не очевидні, а плюси ми побачимо нескоро. Доля Смолія буде орієнтиром, що стається, коли ти робиш не так, як хоче Перший».