«Останньою краплею стало непідписання по Порошенку...»
У владі зізналися, через що вирішили звільнити генпрокурора Руслана Рябошапку
Коли ви читаєте ці рядки, то вже знаєте, чим у четвер, 5 березня, пізно ввечері, коли нашу газету вже друкували, завершилося позачергове засідання парламенту, на якому вирішували долю керівника Офісу генпрокурора Руслана Рябошапки. Швидше за все, його вслід за прем’єром Олексієм Гончаруком відправили у відставку. Разом із «медведчуківцями» зробили це, значною мірою, провладні нардепи, які ще пів року тому, за рекомендацією президента, доручали Рябошапці наглядати за законністю. І які вважали, що кращого кандидата для цієї місії годі шукати…
У проєкті постанови про звільнення Рябошапки було зазначено, що керівник ГПУ «не продемонстрував будь-якої активності у розслідуванні протиправної діяльності найвищих посадових осіб держави», що за час його каденції «жодне резонансне досудове розслідування, а також — щодо топ-чиновників не доведено до завершення, жодного обвинувального акта у таких справах до суду не спрямовано та, як наслідок, вироків судом не винесено». Рябошапці дорікали за відсутність результатів у справах Гладковського, Садового, Альперіна, Гандзюк…
Закиди у неефективності генпрокурор спростував напередодні, під час звіту у ВР: з минулого вересня підпорядковане йому відомство передало у суд 766 проваджень, в яких фігурують 880 осіб. А 250 корупціонерів, пояснював генпрокурор, за свої злодіяння вже отримали вироки. Коли ж Рябошапку звинувачували у тому, що «гальмує» ті чи інші справи, він відповідав, що дуже відповідально ставиться до своєї роботи, а тому, мовляв, під «туфтою», тобто мало аргументованими, «сирими» справами, які можуть розвалитися у суді, підписуватися не збирається. Усі пам’ятають, що генпрокурор заявляв про недостатність для суду доказів у резонансній справі Шеремета, яку так педалює влада.
Вочевидь, такою позицією Рябошапка дратував тих, хто його делегував у генпрокурори. Офіс президента публічно свого невдоволення не виказував. Зате атакували його наближені до гаранта люди. В.о. директора Державного бюро розслідувань Ірина Венедиктова з парламентської трибуни критикувала свого колегу із правоохоронної сфери за те, що понад тисячу кримінальних справ не мають процесуального керівника. У цьому наїзді Венедиктової вчувалася неприхована образа на Рябошапку за те, що той назвав безглуздою її ідею щодо скасування закону про амністію для майданівців…
У звільненні Рябошапки особливо був зацікавлений Ігор Коломойський. Експерти кажуть, що генпрокурор — один із небагатьох у чинній владі, хто вмів казати олігарху «ні». Тому через своїх людей у Раді ображений ексвласник «ПриватБанку» і поквитався з «впертюхом».
Але, швидше за все, найперша причина відставки Рябошапки — «великополітична». Її, забувши про обережність, озвучив голова фракції «Слуга народу» Давид Арахамія. На переконання цього функціонера, до відставки генпрокурора призвело те, що він не дав ходу кримінальним справам проти п’ятого президента України Петра Порошенка. «Останньою краплею, напевне, стало непідписання по Порошенку, — заявив Арахамія. — Тому що все готово до підписання підозри, але ніхто нічого не робить…». Така балакучість однієї з правих рук Зеленського засвідчує (на Заході вже не раз звертали на це увагу), що над колишнім главою держави руками ГПУ намагаються вчинити політичну розправу. А юрист Рябошапка, вочевидь, розуміючи, які наслідки можуть мати ці натягнуті справи, іти всупереч закону не захотів. Тому й поплатився…
Ще один доказ політичного кілерства нинішньої влади проти Порошенка — у зізнаннях Андрія Портнова, колишнього соратника Януковича, якого називають ледь не «смотрящим» над всією нинішньою правоохоронною системою України. Рябошапку Портнов постійно звинувачував у нерішучості щодо Порошенка, у своїх дописах грубо принижував генпрокурора. А напередодні голосування щодо його відставки адресував експрезидентові, який для Портнова — ціль № 1, такий пост: «Будь-який новий прокурор буде для вас гіршим від нинішнього. Ну і ми нікуди не зникли. Кошмарити вас будемо з новою енергією. Новий прокурор — новий кошмар».
Перед розглядом питання про відставку Руслана Рябошапки політичний оглядач Тарас Березовець порекомендував йому (як раніше радив і Гончаруку) публічно оголосити, що під час своєї діяльності виступав проти брудних «договорняків» з олігархами. І за це, мовляв, тепер його усувають.
Чи зважився на таку гірку правду Руслан Рябошапка — ви вже знаєте з останніх новин…