Купив квиток до Києва, а приземлився у Німеччині...
Після затримання екснардепа-утікача Онищенка вирішують питання щодо його екстрадиції
Примусове повернення в Україну колишнього нардепа Олександра Онищенка, директор НАБУ Артем Ситник ще минулого місяця анонсував. Але видачі утікача Іспанією так і не дочекалися: Онищенко «злиняв» до Німеччини. Та обжитися там не встиг: екснардепа затримали у місті Аахені.
Онищенко фігурує у справі щодо організації та провертання злочинних газових схем, через які держава зазнала збитків майже на три мільярди гривень. У Верховній Раді минулого скликання, депутатом якої він був, ще у липні 2016-го проголосували за зняття з нього недоторканності та дали згоду на затримання й арешт. Але Онищенко встиг утекти за кордон. Географія переміщень екснардепа розширювалася від Білорусі та Росії до Австрії і Великої Британії. Врешті Онищенко осів в Іспанії, разом з матір’ю, Інесою Кадировою, яка теж фігурує у справі щодо газових оборудок.
Іспанська «відпустка» Кадирової закінчилася 25 липня цього року. Жінка повернулася в Україну, і її затримали просто в аеропорту. Грозився прилетіти до Києва і сам Онищенко. Навіть демонстрував авіаквиток на рейс з Барселони, датований 13 грудня. Запевняв, що написав заяву про намір добровільно повернутися в Україну, й іспанський суд, мовляв, надав йому відповідний дозвіл.
Натомість у НАБУ заявили, що очікують видачі екснардепа-утікача за процедурою екстрадиції. «Онищенко повертається, ну майже повернувся в Україну. Чому? Тому що програв усі суди на території Іспанії — і щодо екстрадиції, і щодо визнання його політичним біженцем. Орієнтовна дата — грудень 2019 року. Звичайно, щось ще може відбутися, але суди він програв. Є рішення про його екстрадицію», — повідомив минулого місяця директор НАБУ Артем Ситник. Уточнюючи, що може завадити екстрадиції, припустив втечу Онищенка до Німеччини, де екснардеп встиг налагодити бізнес.
Наче у воду глядів: не минуло і півмісяця, як Онищенко таки сплив у Німеччині. Тепер питання щодо екстрадиції утікача Київ вирішує з німецькою стороною.
Поки екснардеп бігав, у НАБУ завершили розслідування «газової справи». У лютому цього року Спеціалізована антикорупційна прокуратура передала обвинувальний акт до Солом’янського районного суду столиці. А у вересні, коли в Україні нарешті запрацював Вищий антикорупційний суд, справу Онищенка «переоформили» туди. За кримінальними статтями, які інкримінують екснардепові, йому загрожує від семи до 12 років за ґратами.