Передплата 2025 «Добрий господар»

За час передвиборчої кампанії зафіксовано майже 2 тисячі порушень законодавства – дані Нацполіції

  • 19.07.2019, 14:34
  • 988

Згідно з даними Нацполіції, станом на 18 липня, було відкрито 273 кримінальних проваджень за фактами порушення виборчого законодавства.

З початку передвиборчої кампанії спостерігачі Громадянської мережі ОПОРА зафіксували 2 тис. 147 випадків порушення виборчого законодавства.

Як передає УНІАН, про це на прес-конференції заявила голова правління ОПОРИ Ольга Айвазовська.

За її словами, протягом травня-липня спостерігачі ОПОРИ зафіксували 2 тис. 147 випадків порушень виборчого законодавства, 90% з яких стосуються порушень правил ведення передвиборчої агітації, і, як правило, не передбачають кримінальної відповідальності.

З них 202 випадки стосувались непрямого підкупу виборців, 93 — порушення законодавства і зловживання з боку членів виборчих комісій, 44 — зловживання адмінресурсами, 17 — кримінального втручання у виборчий процес (перешкоджання діяльності кандидатів і партій), 7 — порушення прав журналістів і спостерігачів.

За результатами опрацювання відповідних інцидентів ОПОРА скерувала 882 звернення до правоохоронних органів. Читайте також ДСНС та Нацполіція переведені на посилений варіант несення служби через вибори до ВР

Згідно з даними Нацполіції, станом на 18 липня, було відкрито 273 кримінальних провадження за фактами порушення виборчого законодавства, з яких 111 — за фактами прямого та непрямого підкупу, 88 — перешкоджання виборчому праву шляхом обману (незаконне використання брендів партій, реєстрація кандидатів-клонів).

За словами Айвазовської, 93 кандидати-мажоритарники вказали про приналежність до організацій, назви яких дублюють назви політичних партій, які є суб’єктами виборчого процесу. При цьому такі особи не балотуються від даних політичних партій.

«Недобросовісна технологія, як правило, спрямована проти кандидатів від партії „Слуга народу“, меншою мірою — проти партії „Голос“. Крім того, у 24 округах балотуються кандидати, написання імен, прізвищ та навіть по-батькові яких повністю ідентичні», — йдеться у звіті ОПОРИ.

Аналітик ОПОРИ Олександр Клюжев зазначив, що з наближенням до дня голосування підкуп виборців стає інтенсивнішим.

Він зауважив, що спостерігачі ОПОРИ не фіксували випадки прямого грошового підкупу виборців, але непрямий підкуп фіксують по всій країні — безкоштовні продуктові набори, проведення безкоштовних медичних аналізів, ремонт доріг та дитячих майданчиків та інше.

Аналітик ОПОРИ Олександр Неберикут також зазначив, що з 22 політичних партій, що є суб’єктами виборчого процесу, помітну активність проявляють лише 13, крім того, близько половини кандидатів-мажоритарників також не проявляють активності.

За його словами, така ситуація може свідчити про додаткові цілі їхньої участі у виборчому процесі.