Щоб заробити на депозиті, уважно читаємо «зірочки»
- 09.04.2015, 00:11
- 2 235
Зберігати гроші під подушкою – не найрозумніше рішення, кажуть експерти. Так їх не вдасться врятувати від знецінення, а от «подарувати» квартирним злодіям – більш реально.
/wz.lviv.ua/images/news/2015/04/d52fd122297ea5bc327e66a6837ee556.jpg)
Депозит залишається кращим варіантом, але й тут є свої нюанси, в яких важливо розібратися. Відповісти на запитання наших читачів ми попросили Євгена Савчука, директора відділення «Львівська регіональна дирекція» банку VTB (Україна).
— Деякі мої знайомі вважають, що зараз найкраще купувати валюту, щоб зберегти заощадження. Інші кажуть, що краще покласти гроші на депозит. Що ви порадите? Наталія Окунєва, Житомир.
— У найближчі місяці депозит у гривні в надійному банку на термін до року і високою прибутковістю — кращий спосіб збереження та примноження коштів. Практика показує, що, піддавшись панічним настроям, люди схильні робити необдумані кроки: купують валюту за завищеним курсом, потім продають її і опиняються у програші. Ваші гроші вимагають спокійного, зваженого підходу та співпраці з надійним банком. Якщо ви все ж побоюєтеся, виберіть депозит на короткий термін. Приміром, відкривши депозит «Класичний» зі ставкою 25% у банку VTB (Україна), ви вже через 3 місяці отримаєте і суму депозиту, і нараховані відсотки — в повному обсязі і точно в строк. Цим вкладом можуть зацікавитися навіть найобережніші клієнти, за умовами цього вкладу ви можете забрати свої гроші та нараховані відсотки в будь-який момент, хоча зазвичай банки розривають договір без збереження процентного доходу.
— Зіткнувся з тим, що в багатьох банках заявлена в рекламі ставка — це приманка. Насправді вона виявляється набагато нижчою. Як убезпечити себе від таких «сюрпризів»? Ігор Денисенко, Вінниця.
— Потрібно уважно вивчити умови і не боятися ставити питання менеджеру банку перед оформленням вкладу. Найчастіше максимальну ставку, заявлену в рекламі, можуть отримати лише ті клієнти, які виконують якісь додаткові умови, наприклад, вони повинні розмістити вклад через інтернет-банкінг, перевести депозит з іншого банку тощо. Якщо в договорі багато виносок або зірочок — звертайте увагу на кожну з них. Можливо, ви навіть отримаєте більш високу ставку при виконанні якої-небудь умови. Або, навпаки, виявите умови, які погіршують умови депозиту порівняно з вказаними в рекламі. Втім, депозитний договір з банком не завжди передбачає приховані умови. Якщо подивитися на наш вклад «Класичний» — він максимально прозорий. Оформляючи депозит з однією з найвищих на ринку ставок в 25%, ви саме стільки і отримуєте.
— Як визначити «здоровий» банк, на що звернути увагу перед тим, як віддавати йому свої гроші? Ольга Черевко, Київ.
— Перша і головна ознака — це його 100%-ве виконання зобов’язань перед вкладниками. Протягом усього кризового 2014 року, коли багато банків створювали штучні перешкоди для повернення депозитів вкладникам, наш банк повертав вклади на першу вимогу клієнта. Друга ознака — чи достатньо в банку власного капіталу для якісної роботи і виконання зобов’язань. У випадку з нашим банком, VTB входить до міжнародної фінансової групи, яка дбає про докапіталізацію своїх банків: банк VTB (Україна) протягом року збільшив статутний капітал на 5,4 млрд. грн. Це найбільша докапіталізація недержавного банку в історії України. Отож навіть у найскладніші часи наші клієнти можуть бути впевнені в тому, що банк буде вчасно і в повному обсязі повертати вклади та гарантувати високий стабільний дохід.
Валерій КРАВЧЕНКО.