Заради громадського простору підприємців МАФів попросили на вихід…
У Львові, на кільці вулиці Липинського — проспекту Чорновола, облаштовують сучасний інклюзивний простір протяжністю 1,2 кілометра. Сьогодні цей простір використовується як транзитна зона. Та транзит цим шляхом є незручним. Понищене покриття хідників, тимчасові споруди, які стоять просто на шляху, хаотичне паркування…
/wz.lviv.ua/images/news/_cover/532712/mafy.jpg)
Згідно із концепцією, яку розробили фахівці управління архітектури та урбаністики департаменту містобудування мерії, на бульварі планують покращити велопішохідний простір, облаштувати дитячі та спортивні майданчики, фонтан та сквер зі зручними вуличними меблями. Громадське місце має стати доступним та безбар'єрним.
Як розповів у коментарі для «ВЗ» заступник міського голови Львова з питань містобудування Любомир Зубач, аби до кінця цього року облаштувати інклюзивний громадський простір, потрібно вирішити питання з малими архітектурними формами (торговими кіосками), яких тут аж сорок. З них 30 МАФів — законні і внесені в схему міста, 10 — нелегальні, які роками працюють без дозволів.
Нещодавно депутати Львівської міської ради підтримали електронну петицію про розвантаження проспекту Чорновола від тимчасових споруд і облаштування там інклюзивного громадського простору.
Любомир Зубач каже, частину підприємців з легальних МАФів уже погодилися перейти на інше місце. А ось нелегали категорично проти позбуватися прибуткового місця торгівлі, часто влаштовують на площі Ринок гучні пікети… Вимагають від мерії узаконення кіосків.
«У 2021 році Львівська міська рада прийняла ухвалу про облаштування на проспекті Чорновола громадського простору, тож ми маємо право перенести на інше місце усі законні МАФи, — наголошує Любомир Зубач. — Створено робочу групу, процес перенесення потрохи відбувається. Щодо незаконних МАФів теж створено робочу групу».
Запитую про бюджет громадського простору. Чиновник каже, простір буде не за бюджетні кошти, оскільки зараз великі суми йдуть на ЗСУ.
«Кілька інвесторів погодилися облаштувати простір за власні кошти, серед них — власник супермаркету, будівельна компанія, — подовжує Любомир Зубач. — Ці підприємці там працюють і хочуть облаштувати якісне громадське місце з акцентом на інклюзивність».
А тим часом, площу Ангелів, що біля Гарнізонного храму апостолів Петра і Павла, зроблять доступною: відремонтують тротуар гранітним мощенням і заберуть бордюри. Після завершення ремонтних робіт все покриття площі буде на одному рівні - не буде жодних бар'єрів, які б утруднювали пересування маломобільним людям, зокрема тим, хто пересувається у кріслах колісних. Реконструкція площі стартує 19 травня, обіцяють завершити через два тижні.
/wz.lviv.ua/images/news/2025/05/%D0%BF%D0%BB%D0%BE%D1%89%D0%B0%20%D0%B0%D0%BD%D0%B3%D0%B5%D0%BB%D1%96%D0%B2.jpg)