Передплата 2025 ВЗ

Доктор Геннадій Фузайлов: «Українці зроблені… зі сталі. Такі гени клонувати треба…»

  • 26.03.2015, 22:26
  • 3 653

В Україну повертається з Бостонського шпиталю «Шрайнерс Госпіталь» (США) Володя Бубела – дев’ятирічний хлопчик, житель Львівської області, який був у надкритичному стані: майже 80% (!) тіла — глибокі опіки. Володя – двадцять сьомий маленький українець, якого повернули до життя американські медики.

Розповісти, як усе сталося, мама Володі Марія Бубела толком не може. Плачучи розказує, що була на роботі у Львові, а в с. Запитові, що у Кам’янко-Бузькому районі, з сестрою залишився син. Ніхто не бачив, як Володя пішов у сарай і чому той сарай запалав, теж ніхто пояснити не може. Дитину врятували з полум’я — «швидка» помчала у Львівський опіковий центр, що у 8-й міській лікарні. Завідувач опікового центру, опіковий хірург Василь Савчин розповів кореспонденту «ВЗ», що стан Володі був украй важким. Критичним станом вважають 40% глибоких опіків тіла, а у Володі було майже 80% глибоких опіків. Оперували у Львові і, як тільки стан стабілізувався, реанімобілем перевезли у Київський міський Центр термічної травми та пластики. У Києві Володю лікували упродовж трьох тижнів. Одночасно проводили консультації з лікарями «Шрайнерс Госпіталю». Зрештою, українські лікарі прийняли рішення скерувати Володю на лікування у США. Усі видатки на перевезення пацієнта спеціальним реанімаційним літаком, присланим з Америки, взяв на себе американський лікар Геннадій Фузайлов.

Володя Бубела — двадцять сьома дитина з України, яку рятують у США.

— Володя — дуже хороший хлопчик, у своєму маленькому віці вже стільки довелося цій дитині пережити, але він сильний і мужній. Ті українці зі сталі зроблені… Такі гени треба клонувати, — усміхається американський доктор.

Рятувати життя маленьких українців американські медики почали у 2005 році, коли у Гарвардську медичну школу і дитячу лікарню «Шрайнерс Госпіталь» (Бостон) доставили з України з 80% глибоких опіків на тілі 5-річну Настю Вівчар, маленьку героїню, харків’янку, яка врятувала з полум’я свою дворічну сестричку, мало не заплативши за порятунок власним життям. Дівчинку у вкрай важкому стані доставили у Бостонську клініку, де американські лікарі боролися за її життя. Настя повернулася до нормального життя в Україні, казала лікарям, що хоче стати лікарем-комбустіологом, щоб рятувати життя дітей.

Усі витрати на перебування і лікування у шпиталі для українців безкоштовні. Це справжнє чудо для українських дітей, сім’ї більшості з яких не мають фінансової можливості на лікування за кордоном. Зараз у шпиталі перебуває троє українських дітей, які отримали шанс на життя...