Понад два мільйони жителів Донбасу підтримали єдність України
У Донецьку і Луганську багато охочих мати своїм покровителем благополучний Дніпропетровськ
Розтиражоване прокремлівськими мас-медіа твердження про те, що переважна більшість жителів Донбасу «спить і бачить» себе у складі Росії, спростували результати альтернативного референдуму «За мир, порядок, єдність з Україною». Його паралельно із сепаратистським було проведено минулої неділі, 11 травня, у Донецькій і Луганській областях. За даними виборчої комісії, яка підбивала підсумки цього плебісциту, участь у ньому взяли понад 1 млн. 467 тисяч жителів Донецької області і 976 тисяч луганців. Близько 70% відсотків виборців, які проголосували на цьому референдумі, сказали «так» єдності Донбасу з Україною і висловилися за те, щоб влитися своїм регіоном до благополучної Дніпропетровщини.
На Донеччині голосування на підтримку територіальної цілісності України відбувалося на батьківщині Януковича, в Єнакієвому, а також у Дебальцевому, Ясинуватій, Авдіївці, Волновасі, Новоазовську. На Луганщині «у піку» сепаратистам голосувати за єдність України і водночас за приєднання Донбасу до Дніпропетровщини йшли в Алчевську, Стаханові, Брянці, Сіверськодонецьку, Рубіжному, Кременному, Старобельську, Сватовому та інших населених пунктах. Російське телебачення цієї картинки, звичайно, не показало…
Ініціатива провести референдум на підтримку цілісності України виникла після того, як представники понад ста територіальних громад донбаського краю, налякані розгулом сепаратистів-криміналістів, звернулися у Верховну Раду із проханням змінити адміністративно-територіальну підпорядкованість своїх населених пунктів. Бо жити під наглядом проросійськи налаштованих бойовиків не хочуть. Їм більше до душі життя під патронатом дніпропетровського керівництва, яке забезпечило своїм громадянам мир і спокій. Про це самі знають не з книжок — живуть по сусідству. Тож люди радо приходили на виборчі дільниці, а також вкидали бюлетені у мобільні скриньки, які активісти возили на машинах Луганською і Донецькою областями. Подекуди озброєні бойовики намагалися перешкодити цьому волевиявленню, блокували транспорт, який перевозив виборчу документацію, однак патріотично налаштовані донбасівці ігнорували ці заборони, висловлювали свою думку. Результат підтвердив дані попередніх соцопитувань, з яких випливало, що дві третини донбасівців бачать себе лише у складі України.
І ще одна деталь: там, де голосували за єдність української держави, на сепаратистський референдум не ходили…
70% учасників альтернативного референдуму у Донбасі висловилися за єдність України.
Коментар для «ВЗ»
Олександр ПАЛІЙ, політолог
Проведення у Донбасі альтернативного референдуму «За мир, порядок, єдність з Україною» — хороша ініціатива, покликана показати, що в єдності України на Донбасі є значна підтримка. Це опитування в інформаційному сенсі певною мірою нівелювало «референдум» сепаратистів. Проте головним є те, що відбувається у головах місцевого населення. Чимало людей на Донбасі усвідомлюють, що «референдум» сепаратистів — фарс. Чимало хто розуміє згубні наслідки сепарації. Промовисті факти: на Євромайдані за чотири місяці не було жодного випадку мародерства, а у Маріуполі під час розгулу бойовиків за один день їх було тисячі. Це наочний доказ того, де правда…