Вирвати Зуба у Садового
Цього хочуть деякі депутати Львівської міськради, які ініціювали створення комісії щодо зловживань з розподілом бюджетних грошей на медичні заклади
/wz.lviv.ua/images/news/2013/07/97d5a9ffe67dd2bed6fe82fcb86ae812.jpg)
У медичних колах Львова — черговий конфлікт. На одній із сесій Львівської міської ради начальник управління охорони здоров’я Володимир Зуб отримав шквал критики від депутата Олександра Алексєєва. Він вважає, що головний медик Львова розподіляє бюджетні гроші на медзаклади у “ручному режимі” (комусь — дати, а когось — обділити). Міський голова Львова Андрій Садовий створив спеціальну комісію, яка має перевірити викладені факти. У складі комісії — працівники департаменту гуманітарної політики, департаменту фінансової політики, представники депутатської комісії з питань медицини, освіти та соцзахисту.
Як РОЗПОВІВ “ВЗ” депутат Олександр Алексєєв, про недоліки роботи Володимира Зуба говорять рядові лікарі. Мовляв, через брак бюджетних грошей лікарів змушують писати заяви на відпустку за власний рахунок. Але при цьому вони виходять на роботу. Тих, хто не хоче “йти за власний рахунок”, начебто погрожують звільнити. Депутат обурений тим, що медики ледь животіють на “копійчану зарплату” (до 2-х тисяч гривень в місяць), а працівники управління охорони здоров’я зароблять 4,5 тисячі. “Начальник управління охорони здоров’я отримав торік 57 тисяч гривень матеріальної допомоги та надбавок, — інформує Олександр Алексєєв. — На медиках він економить, а собі — гідну зарплату і премію”. Одні працівники медичних установ отримують 0,5% премій та надбавок, а інші — аж 16,7% від фонду зарплати. А працівники управління — 38,8% надбавок. Депутат зазначив: зловживання просто так не зійдуть з рук Володимирові Зубу. Якщо комісія підтвердить факти, йому варто пакувати валізи, депутати вимагатимуть звільнення.
Секретар депутатської комісії медицини, освіти і соцзахисту Львівської міської ради Андрій Рікота більш виважений у коментарях щодо інциденту. “Звинувачувати пана Зуба можна лише тоді, коли факти доведе комісія, — зазначив пан Рікота. — До складу комісії входять також підлеглі Володимира Зуба, тому варто очікувати на лояльне ставлення до чиновника. Запитайте будь-якого львів’янина, чи задоволений він медициною. Після цього не можна говорити, що управління працює нормально, а в галузі все добре. Несправедливо, коли лікар заробляє дві тисячі, а начальник управління “малює” собі премію у 20 тисяч. Пан Зуб ігнорує окремі депутатські запити, протокольні доручення. З лютого ігнорує доповідь про концепцію розвитку медичної галузі”.
Кореспондент “ВЗ” звернулася за офіційними поясненнями до головного медика Львова Володимира Зуба. Чиновник зазначив, що закиди від депутатів отримує не вперше. Впевнений, без політики тут не обійшлося.
“До управління охорони здоров’я щотижня надходять депутатські запити та звернення від двох депутатів Львівської міської ради, в яких безпідставно звинувачують управління охорони здоров’я та його керівника в порушеннях законодавства, — зазначив пан Володимир. — Витрачаємо багато часу на відповіді на ці звернення. Це даремне витрачання часу. Нас відволікають від роботи. Наприклад, один депутат зажадав отримати три тисячі копій наказів по управлінню (з 2010 по 2013 роки), або надати копії усіх угод, які уклали заклади охорони здоров’я упродовж року (це ще декілька тисяч ксерокопій з 22-х закладів охорони здоров’я Львова). Трактую це як бажання дестабілізувати роботу управління та галузі. Водночас на наші неодноразові письмові пропозиції прийти в управління і ознайомитися з необхідною інформацією реакції від депутата не було. Вони мають право на доступ до інформації, але за кожним правом депутата повинен стояти здоровий глузд”.
Володимир Зуб вважає, що аргументи депутата, який вилив відро критики, не відповідають дійсності (“ручний” розподіл бюджетних грошей). “Спеціалісти департаменту фінансової політики міськради та комісія підтвердила, що розподіл коштів був правильним, усі установи отримали пропорційний розподіл, — каже головний медик Львова. — 100% фінансування не отримав жоден заклад. Це залежить від затвердженого державного та міського бюджетів”.
“Не соромлюся своїх доходів, декларацію оприлюднив на сайті міської ради, — веде далі пан Зуб. — Я показав депутату нормативну базу щодо нарахування зарплати працівникам державної служби. Бюджет управління затверджують депутати, зокрема, видатки на зарплату. Виплата матеріальної допомоги, премій, надбавок регламентовані чинним законодавством. Кожен працівник місцевого самоврядування та державної служби їх отримує. Маю посадовий оклад, відсотки за кандидатську дисертацію, інтенсивність і напруженість роботи. Свої доходи отримую чесно! Моя зарплата як начальника управління охорони здоров’я у півтора раза менша, ніж зарплата більшості головних лікарів та їхніх заступників. Так, моя зарплата дійсно вища, ніж у лікаря-початківця після медуніверситету. Невже начальник управління з відповідною освітою та досвідом роботи або кваліфіковані головні спеціалісти управління повинні заробляти на рівні осіб без вищої освіти? Якщо депутат так думає, то він недалекоглядний політик. Неправильно, коли керівник отримує менше, ніж його підлеглі”.
Уже декілька років лікарня швидкої допомоги — без головного лікаря. У медичних колах ходять чутки, що пан Зуб тримає цю посаду для себе на випадок, якщо таки “підуть” з посади начальника управління... “Чутки, що я тримаю для себе посаду головного лікаря лікарні швидкої медичної допомоги, безглузді. Я маю посаду — начальника управління охорони здоров’я, — прокоментував Володимир Зуб. — У статусі в. о. головних лікарів зараз працюють у комунальній міській клінічній лікарні, лікарні швидкої медичної допомоги та комунальній 1-ій міській поліклініці. Така ситуація зумовлена відсутністю осіб, які відповідають кваліфікаційним вимогам. Особам, які відповідають вимогам, було запропоновано обійняти посади, але вони відмовилися. Кадровий дефіцит галузі — проблема не лише Львова, а й Львівської області. Показовим прикладом є відсутність впродовж півтора року директора департаменту охорони здоров’я Львівської ОДА. На цих посадах відповідальність є високою. Люди, які відповідають вимогам до посади, на неї йти не хочуть. Вони воліють лікувати людей, а не брати на себе таку відповідальність”.