Передплата 2025 «Неймовірні історії життя»

Збірна Реброва у Лізі Націй: яка гра, такий і результат

Перше місце у нашій групі дістанеться, найімовірніше, Чехії. А Україна застрягла на четвертому…

На початку гри чехам мав забивати Шапаренко. Однак із лінії воротарського майданчика українець пробив по горобцях... Фото dynamo.kiev.ua
На початку гри чехам мав забивати Шапаренко. Однак із лінії воротарського майданчика українець пробив по горобцях... Фото dynamo.kiev.ua

Чотири очки, набрані збірною України в жовтневих матчах футбольної Ліги Націй УЄФА, не дозволили «синьо-жовтим» покинути четверте місце у Групі 1 Ліги В. Усе пропало? Ні, боротьба триває, і шанси на перше місце зберігають усі чотири збірні. Щоправда, від результатів суперників не залежить лише Чехія: якщо здобуде у листопаді дві перемоги, точно виграє нашу групу. А от Україні дві листопадові перемоги гарантують лише друге місце, що дасть право зіграти у плей-оф за місце у Лізі А. Теоретично, шість очок у майбутніх матчах із Грузією і Албанією можуть вивести «синьо-жовтих» і на перше місце — якщо Чехія в листопаді не здобуде жодної перемоги.

Чому підопічні Сергія Ре­брова не змогли обіграти у Вроцлаві чехів? По-перше, далися взнаки великі кадро­ві проблеми. Нагадаю, через травми у жовтневій «спарці» не грали аж вісім футболістів, яких раніше використовував Ребров. Зокрема, у складі не було клю­чових гравців збірної - Зінчен­ка, Миколенка й Циганкова. Останнього не змогли належ­но замінити ані Гуцуляк, ані Зуб­ков, через що правий фланг на­шої атаки «просів»… А по-друге, невиразну гру «синьо-жовтих» у Вроцлаві спричинили помилки нашого тренерського штабу — у визначенні тактичної побудови, стартового складу й гравців, які виходили на заміну.

Перший матч проти Чехії по­казав, що на «стандартах» су­перник має перевагу. Височенні чехи вигравали відскоки й через хаос у нашій обороні забивали… Захисну лінію треба було зміц­нити. Як на мене, у Вроцлаві Ре­бров мав зіграти з трьома цен­тральними оборонцями. Якби разом із Забарним і Таловєро­вим вийшов «чистильник» Сва­ток, він би «накривав» чехів, до яких потрапляв м’яч після «стан­дартів» біля наших воріт. Може, і тому Черву, який забив нам, коли до нього відлетів м’яч піс­ля невдалого «виносу» Коноплі, Cваток завадив би пробити…

Помилковим був і вибір на­падника. Проти атлетичних за­хисників збірної Чехії потужний Довбик виявився безсилим. (До того ж він наразі взагалі не впи­сується у гру збірної). Довбика у другому таймі замінив Яремчук — та сама історія. Як на мене, у «старті» треба було випускати Ваната, який забивав у першо­му матчі з чехами. Ванат, звіс­но, не суперфорвард, зате «ма­ленький» і швидкий. Саме те, що потрібно проти кремезних і до­сить повільних захисників. При­гадую, сам Ребров колись ка­зав, що Ванат може те, чого не може Довбик (і навпаки). Але від слів до діла справа у головного тренера збірної не дійшла.

І нарешті, як можна було за такої гри, коли футболісти на­шої атакувальної лінії безнадій­но вперлися у чеську захисну стіну, не випустити на поле Бу­яльського?! Це нині чи не єди­ний футболіст чемпіонату УПЛ, здатний віддати якісний роз­різний загострювальний пас. Якраз те, чого нам так браку­вало у Вроцлаві… Не щастить Віталію! Наставники збірної міняються, а креативному Бу­яльському до її складу надалі не пробитися.

За словами Реброва, у Лізі Націй збірна України продовжує боротися за вихід до Ліги А. У принципі, друге місце, яке дасть право зіграти у плей-оф за ви­хід до Ліги А, зайняти можна (за умови перемог над Грузією і Ал­банією). А от перше місце, на­певно, дістанеться чехам. А ра­зом із ним і «стопудовий» шанс поборотися за путівку на Мун­діаль-2026 у плей-оф (якщо че­хам не вдасться виграти свою групу відбору й завоювати пря­му путівку на чемпіонат світу). Збірна України, на жаль, такого шансу, найімовірніше, не мати­ме. Тож доведеться вигравати відбір, а там у групі може бути топ-збірна типу Англії, Іспанії чи Франції… Шкода, бо виграти цю групу Ліги В «синьо-жовтим» було до снаги. Але дві поразки у вересні усе зіпсували…

Футбол. Ліга Націй УЄФА

Ліга В, Група 1

  • Грузія — Чехія 4:1
  • УКРАЇНА — Албанія 1:2
  • Албанія — Грузія 0:1
  • Чехія — УКРАЇНА 3:2
  • Чехія — Албанія 2:0
  • УКРАЇНА — Грузія 1:0
  • Грузія — Албанія 0:1
  • УКРАЇНА — Чехія 1:1

І В Н П М О

1. Чехія 4 2 1 1 7−7 7

2. Грузія 4 2 0 2 5−3 6

3. Албанія 4 2 0 2 3−4 6

4. УКРАЇНА 4 1 1 2 5−6 4

16 листопада: Грузія — УКРАЇ­НА, Албанія — Чехія.

19 листопада: Албанія — УКРАЇНА, Чехія — Грузія .