Гордість Кенії - Кіп'єґон і Кіптум
Цю африканську країну представляють двоє з шести найкращих легкоатлетів планети
/wz.lviv.ua/images/articles/_cover/503416/lehka.gif)
World Athletics визначила найкращих легкоатлетів 2023 року. Урочисту церемонію нагородження cвоїх лавреатів Всесвітня федерація легкої атлетики провела у Монте-Карло (Монако). Цього року World Athletics обрала найкращих атлеток і атлетів у трьох номінаціях — біг і ходьба на стадіоні, технічні дисципліни (стрибки й метання) й змагання поза стадіоном.
Серед представниць прекрасної статі престижні нагороди World Athletics завоювали маратонка з Ефіопії Тіґіст Ассефа, бігунка на середні дистанції з Кенії Фейт Кіп'єгон і стрибунка потрійним із Венесуели Юлімар Рохас.
Ассефа з результатом 2 години 11 хвилин і 52 секунди виграла Берлінський маратон, встановивши при цьому світовий рекорд. (Попередній рекорд планети з 2019 року належав кенійці Бриджид Косґей і становив 2 години 14 хвилин і 4 секунди).
Кіп'єґон 2023 року встановила світові рекорди на дистанції 1500 метрів (3 хвилини 49,11 секунди) й одну милю (4 хвилини 7,64 секунди). Поза тим, протягом кількох місяців цій кенійці також належав світовий рекорд на 5000 м (14 хвилин 5,20 секунди) — поки на фінальному етапі «Діамантової ліги» в американському Юджині ефіопка Ґудаф Цеґей не пробігла швидше (14:00,21). Нарешті, на чемпіонаті світу в угорському Будапешті Фейт Кіп'єґон завоювала золоті медалі на дистанціях 1500 і 5000 метрів.
Рохас у Будапешті знову здобула «золото» чемпіонату світу (в активі венесуелки вже сім медалей вищої проби на планетарних першостях), хоча обійшла українку Марину Бех-Романчук лише в останній спробі. У Марини був стрибок на 15 метрів, а Юлімар спромоглася полетіти на 15,08… Олімпійська чемпіонка Токіо-2020 з Венесуели також володіє абсолютним світовим рекордом (15,74 м) і найкращим результатом на стадіоні (15,67 м).
Лавреатами World Athletics серед чоловіків стали шведський стрибун із жердиною Арманд Дюплантіс, кенійський маратонець Келвін Кіптум і спринтер зі США Ноа Лайлз.
У Будапешті Дюплантіс захистив титул чемпіона світу. 2023 року шведський унікум також укотре поліпшив власний світовий рекорд: у вересні на етапі «Діамантової ліги» в Юджині Арманд подолав планку, встановлену на висоті 6,23 метра.
Кіптум став переможцем престижних маратонів у Лондоні (Велика Британія) і Чикаґо (США). На Чиказькому маратоні кенієць встановив новий світовий рекорд, подолавши 42 кілометри й 195 метрів за 2 години й 35 секунд (тобто першим на планеті «вибіг» із двох годин і однієї хвилини). Результат попереднього світового рекордсмена, яким був його співвітчизник Еліуд Кіпчоґе, 24-річний Келвін покращив відразу на 34 секунди.
Єдиний представник США у шістці найкращих атлетів планети, Лайлз, став першим спринтером після легендарного ямайця Усейна Болта, який виграв на одному чемпіонаті світу три золоті медалі. У Будапешті Ноа переміг на дистанціях 100 і 200 метрів, а також зі збірною США — в естафеті 4×100 м.
Серед претенденток на титул найкращої легкоатлетки 2023 року була й наша стрибунка у висоту Ярослава Магучіх, яка в Будапешті вперше за багато років принесла Україні «золото» чемпіонату світу. На жаль, цього разу Ярослава до трійки найліпших атлеток планети не потрапила. Утім, у нашої красуні все ще попереду. Сподіваємося, на літній Олімпіаді-2024 у французькому Парижі Магучіх знову не буде рівних, і тоді престижна нагорода World Athletics від українки точно не втече.