Чи переможе Карлсен у Вейк-ан-Зеє увосьме?
У містечку Вейк-ан-Зеє (Нідерланди) триває сильний міжнародний турнір, яким традиційно розпочинається новий шаховий сезон
/wz.lviv.ua/images/articles/_cover/450728/pexels-vlada-karpovich-6114998.jpg)
Це найстабільніше шахове змагання світу, бо проводиться уже у 84-й раз.
Іще з далекого 1938 року спочатку в Бевервійку (до 1967-го), а потім у Вейк-ан-Зеє зустрічаються гросмейстери зі світової еліти. Турнір має особливу репутацію, сюди люблять приїжджати чемпіони світу. Зокрема, чинний чемпіон, норвежець Маґнус Карлсен, перемагав у Вейк-ан-Зеє уже сім разів, його попередник, індієць Віші Ананд – 5 разів, голландець Макс Ейве – 4 рази, як і Віктор Корчной, а Гаррі Каспаров – тричі.
Виступали у Вейк-ан-Зеє і львівські гросмейстери Олександр Белявський і Олег Романишин. А Василь Іванчук брав участь у 10 турнірах і провів 130 партій.
На жаль, нині нікого з українських шахістів до участі не запросили.
Рейтинговий список очолює Карлсен, а серед 14 учасників тільки наймолодший, 16-річний індієць Рамешбаба Прагнанандхаа, не входить до першої сотні світового рейтингу (у решти рейтинг понад 2700). Найстаршим учасником є азербайджанець Шахріяр Мамеджаров – 36 років.
Очікувалася участь у цьому турнірі нової зірки, француза іранського походження Алірези Фірузджи, але той відмовився. Мав минулого року конфлікт з організаторами, за який просив фінансову компенсацію, але її не отримав і не приїхав. Зате беруть участь інші чотири учасники турніру претендентів, переможець якого гратиме з Карлсеном: поляк Ян-Кшиштоф Дуда, Теймур Раджабов (Азербайджан), американець Фабіано Каруана і Сергій Карякін (РФ).
Після чотирьох стартових турів усіх фаворитів випереджає індієць Сантош Гуйрані Відіт, який здобув дві перемоги і дві зустрічі звів унічию – має 3 очки. П’ятірка суперників, зокрема Карлсен, відстає на пів очка.
А тим часом...
Львівська обласна федерація шахів запросила до дзеркальної зали Палацу Потоцьких видатних львівських гросмейстерів Марту Літинську й Олега Романишина та нагородила їх почесними нагородами. Потім на честь 70-річчя Романишина гросмейстери провели товариський бліц-турнір, в якому взяли участь Олег Романишин, Адріан Михальчишин, Назар Фірман, Олександр Сулипа, Михайло Казаков і президент Львівського клубу гросмейстерів Марґейр Петурссон (Ісландія).