Передплата 2024 «Добре здоров’я»

На перемогу "синьо-жовті" не награли...

Навіть після своєї шостої (!) нічиєї у семи матчах футбольна збірна України зберігає шанси на друге місце у групі, що виведе нас у плей-оф

«Магія» львівського стадіону не спрацювала — у футбольному матчі Україна — Боснія і Герцеговина лише нічия (1:1). Це зовсім не той результат, на який ми розраховували… Утім, як це не дивно, навіть після своєї шостої (!) нічиєї у семи матчах, зіграних у Групі D, «синьо-жовті» все ще зберігають реальні шанси на друге місце (воно дозволить продовжити боротьбу за путівку на Мундіаль-2022 у Катарі у турнірі плей-оф, який відбудеться у березні наступного року). Щоправда, тепер наша доля — не тільки у наших руках.

Не викликавши на жовтневі відбірні поєдинки збірної одного з найкращих її футболістів, півзахисника італійської «Аталанти» Руслана Малиновського, головний тренер «синьо-жовтих» Олександр Петраков зіграв у гру під назвою «пан або пропав». Причому стати «паном» Петраков міг тільки у разі двох перемог, над збірними Фінляндії та Боснії і Герцеговини. Не вийшло, отже, Петраков «пропав»… Навіть якщо у конфлікті з Малиновським Петраков мав рацію (за чутками, гравець вимагав для себе гарантоване місце у стартовому складі, чого головний тренер обіцяти не міг), відсутність потрібного збірній результату автоматично робить винуватим саме Олександра Петракова.

А між тим у другому таймі, коли футболісти збірної України відчутно «підсіли» фізично, вихід на заміну Руслана Малиновського міг би нашим допомогти. Півзахисник «Аталанти» вміє притримати м'яч, нав'язати боротьбу в центрі поля, яке він прекрасно бачить, тож здатний віддати гострий пас уперед. Але Малиновського у запасі не було…

Як на мене, Олександр Петраков знову, як і у матчі з Фінляндією, запізнився із замінами, які треба було розпочинати хвилин на десять раніше. Вихід на поле Сергія Сидорчука виглядає виправданим (хоча чому замість Миколи Шапаренка?), Олександра Зубкова, який замінив утомленого Андрія Ярмоленка — зрозумілим. А от рішення Петракова випустити на поле у такому матчі Сергія Булецу й Данила Сікана — чистісінька авантюра! Ці футболісти просто ще не готові грати на рівні національних збірних, тож не дивно, що «розчинилися» на полі… Замість Сікана міг вийти Артем Довбик, потужний, націлений на ворота форвард, який непогано увійшов у гру з фінами. Чому Петраков надав перевагу Сікану? Наставник збірної каже, зробив це «інтуїтивно»… Інтуїція Петракова підвела.

До речі, чому вже у другому матчі поспіль футболістів збірної України вистачає максимум на півтора тайми? Чому наші гравці «підсідають» фізично? Відповідь, можливо, у тій ігровій схемі, яку використовує Олександр Петраков. М'яч свідомо віддається супернику, а коли вдається «круглого» перехопити, група гравців збірної України стрімко мчить до воріт суперника… Схоже, сил на такі «кавалерійські» атаки «синьо-жовтим» вистачає лише на перший тайм. Якби гравці нашої групи атаки мали вищу виконавську майстерність, то за перші 45 хвилин забивали би таким командам, як Фінляндія і Боснія, по 3−4 голи, і втома у другому таймі вже не мала би значення. Але то «якби», а так маємо те, що маємо…

Що далі? Боротьбу за друге місце у Групі D продовжують три збірні — України, Фінляндії та Боснії і Герцеговини. Нам залишилося зіграти один матч, в останньому турі на виїзді проти Боснії, а нашим конкурентам — по два матчі, зокрема, 13 листопада між собою — Боснія прийматиме Фінляндію. Якщо виграє Боснія, то Україна у поєдинку з нею муситиме перемагати. Якщо виграє Фінляндія — те саме, в останньому турі нас влаштує тільки перемога над Боснією. Щоправда, у цьому варіанті її нам може не вистачити — якщо Фінляндія в останньому турі переможе Францію. «Триколірні» вже забезпечать собі перше місце у групі, тож у тому поєдинку може трапитися всяке… І нарешті, якщо Боснія і Фінляндія зіграють між собою внічию, Україну в матчі з Боснією може задовольнити навіть нічия — якщо Фінляндія не виграє у Франції.