«У нас грошей менше, але я – патріотка»
Срібній призерці Олімпіади у Токіо Олені Старіковій пропонували виступати за Азербайджан. Але українка відмовилася
/wz.lviv.ua/images/articles/_cover/440680/starikova.jpg)
В останній день токійської Олімпіади срібну медаль для України виборола у велотреку львів’янка Олена Старікова. Її не називали серед «залізних» претенденток на медалі, але Олена, обігнавши на шляху до фіналу кількох титулованих велосипедисток, створила сенсацію.
«Олена Старікова народилася у Харкові, саме там вперше побачила велотрек, — пише censor.net із посиланням на tribuna.com. — Велоспортом почала займатися у 13 років. Однак рідним у спортивному плані для Старікової став Львів. Тут вона зараз живе, і саме тут відбулася як велогонщиця.
Але умови, в яких Олені доводиться тренуватися, складно назвати ідеальними. У Львові єдиний в Україні повністю закритий велотрек із дерев’яним покриттям. Але там тренуються також інші спортсмени, навіть проводять виставки собак. «Дуже прикро, що це єдиний закритий дерев’яний трек у країні, а до нього так погано ставляться. Ним гуляють люди, — каже Старікова. — Ти їдеш, а там шматки бруду лежать, багато скалок. Трек стає слизьким, через що ми можемо падати».
Після переїзду до Львова Олену Старікову на одному з тренувань побачив представник спортивного клубу армії. Так спортсменка стала військовослужбовицею і підписала контракт із Збройними силами України.
Свого часу в Олени Старікової була пропозиція від Федерації велоспорту Азербайджану. Але українка відмовилася. «Усіх, напевно, запрошували в Азербайджан, багато хто туди пішов, — каже Старікова. — Я не готова до цього. Напевно, патріотка. Розумію, що ситуація, може, не така хороша, і грошей менше платять, але хочеться жити й працювати у себе в країні. Також мені дуже подобаються синьо-жовті кольори», — каже Старікова".
Читайте також: Олімпіада у Токіо: провал чи успіх?