Андрій Шевченко: піти не можна залишитися
Де саме треба поставити кому після Євро-2020?
/wz.lviv.ua/images/articles/_cover/438501/sheva.jpg)
Як оцінити виступ збірної України на футбольному Євро-2020? Чиновники з Української асоціації футболу (УАФ), схоже, цим виступом задоволені. Навіть організували (за допомогою спонсорів) урочисту зустріч збірної в аеропорту «Бориспіль»… А от чимало простих уболівальників жодної ейфорії зараз не відчувають. Попри пристойний результат (усе-таки пробилися до чвертьфіналу), жахлива гра підопічних Андрія Шевченка у поєдинку проти збірної Англії не дозволяє сприймати виступ «синьо-жовтих» на Євро як успіх… І ставить питання руба: чи повинен Шевченко залишитися на своєму посту? А може, уже час його замінити?
У тому, що збірна україни програла збірній Англії, нічого дивного немає. І те, що ми пропустили у тому матчі чотири голи, також не сенсація. Усе-таки клас команд — не до порівняння, до того ж нинішня Англія виглядає як реальний претендент на «золото» Євро-2020. І все-таки… Програти можна по-різному.
Пригадую, на Мундіалі-2006 у Німеччині збірна України також поступилася у чвертьфіналі — збірній Італії (яка потім стала чемпіоном світу), і також із розгромним рахунком — 0:3. Але за ту гру нашої національної команди було не соромно. Збірна України билася, створювала гольові моменти, за рахунку 0:1 добряче тиснула на італійців. Якби трохи підфартило, могли й зрівняти рахунок… А що ми побачили у поєдинку Україна-Англія? На жаль, навіть натяку на боротьбу не було. Здалися без бою.
Усі ми дуже тішилися, коли збірна України вийшла з групи. Але, зізнаймося, на груповому етапі були команди, які заслуговували на це трохи більше. Та ж збірна Угорщини, що потрапила до «групи смерті». Попри гучні імена суперників, угорці відчайдушно боролися, і двічі зіграли внічию — з Францією і Німеччиною. Причому в німців могли навіть вигравати, а Португалія свій перший гол забила Угорщині лише наприкінці матчу…
«Але ж сам Андрій Шевченко на поле не вийде! — скажуть опоненти. — Має тих футболістів, яких має». Погоджуюся. Гравців пристойного рівня у збірній малувато. Достатньо було пошкоджень двох півзахисників, Степаненка й Малиновського, як у матчі з англійцями гра «синьо-жовтих» повністю розвалилася… Утім, клас гравців — це одне, а їхня фізична й психологічна готовність до поєдинків високого рівня — зовсім інше. Чи не найбільше здивувала саме фізична неміч футболістів збірної України. У двох вирішальних матчах, проти збірних Австрії і Англії, ходили полем як «трупи»… Підтягнути «фізику» — це завдання тренерського штабу збірної. Очевидно, що з цим завданням Андрій Шевченко і його міжнародна команда не впоралися.
На мою думку, було би краще, якби після Євро-2020 Шева зі збірної пішов. Але тільки за однієї умови: якби на його місце у збірній України прийшов авторитетний закордонний фахівець. Утім, такий спеціаліст обійшовся би Українській асоціації футболу дуже дорого, тому, думаю, чекати на кандидатуру іноземця зараз не доводиться… А міняти Андрія Миколайовича на іншого українського фахівця жодного сенсу немає. Сергій Ребров? Можливо, він колись очолить збірну України, але має це зробити пізніше, коли піднабереться тренерського досвіду на клубному рівні. Щоправда, Андрій Миколайович такого досвіду зовсім не має, але, як каже екснаставник львівських «Карпат» Мирон Маркевич, «то таке»…
Уже менше ніж через два місяці збірна України знову гратиме у відборі на Мундіаль-2022 у Катарі. Стартували «синьо-жовті» у цьому відборі слабенько — після трьох нічиїх (із Францією, Фінляндією і Казахстаном) у нас лише три очки. Утім, реальні шанси посісти у групі друге місце, яке дасть право виборювати путівку на Мундіаль у плей-оф, збірна України зберігає. Хотілося б, аби досвід участі у Євро-2020 (почасти гіркий, але через це особливо цінний) допоміг Андрію Шевченку у відборі на Мундіаль.