«Це щось неймовірне. Золота медаль — моя!»
Фехтувальниця Катерина Чорній принесла Україні перше «золото» Юнацьких Олімпійських ігор
/wz.lviv.ua/images/articles/_cover/378770/olimp.jpg)
Із 6 по 18 жовтня аргентинський Буенос-Айрес буде ареною найперспективнішої спортивної молоді світу. Саме тут юні атлети (від 15 до 18 років) розігрують нагороди ІІІ Юнацьких Олімпійських ігор. На кону — 241 комплект нагород у 32 видах спорту. На ці медалі претендують 3998 спортсменів — по 1999 хлопців та дівчат. Ця юнацька Олімпіада стала першим масштабним стартом у спортивній історії світу, який одним із ключових моментів визначив гендерну рівність.
Уже через кілька років імена, які відкриє світові Буенос-Айрес, звучатимуть на дорослих спортивних аренах. Чотири роки тому китайський Нанкін познайомив глядачів із українкою Юлею Левченко, без якої нині важко уявити будь-які престижні змагання зі стрибків у висоту. І цей приклад не поодинокий. Тому організатори Олімпіади у Буенос-Айресі обрали відповідне гасло: «Відчуй майбутнє». А воно, якщо дивитися на обличчя тих майже чотирьох тисяч хлопчиків і дівчат, світле та обнадійливе.
Україну в Аргентині презентують 55 атлетів, які змагаються у 22 видах спорту. Нести прапор нашої держави на церемонії відкриття Ігор доручили легкоатлету Михайлу Кохану, який не втомлюється оновлювати європейські та світові рекорди у метанні молота серед одноліток.
Уже у перший олімпійський день «бронзу» у скарбничку української команди поклав дзюдоїст Олег Вередиба. Бронзовий призер кадетської першості Європи вважався одним із фаворитів юнацької Олімпіади у категорії до 55 кг. Та у півфінальній сутичці 17-річний дніпровський хлопчина поступився монгольському візаві — Темуужиду Ганбергеду. А от у боротьбі, де на кону стояла «бронза», перевершив француза Романа Валадьє. Близькою до такого успіху була й Анастасія Балабан (до 44 кг). Але у малому фіналі їй не вдалося поставити «бронзову» крапку. Одеситка віддала першість чинній чемпіонці континенту серед одноліток, Ерзі Мумінович із Косова.
А от українській фехтувальниці Катерині Чорній на Юнацькій Олімпіаді вдалося абсолютно все! «Золото» киянки в індивідуальному турнірі шпажисток стало не лише першою для України медаллю найвищого ґатунку в Буенос-Айресі, а й першою нагородою наших фехтувальників в історії Юнацьких Олімпійських ігор. Потрапити до Аргентини 17-річній українці допоміг щасливий випадок. Минулого року на кадетській першості світу в італійській Вероні підопічна Дмитра Рейзліна поступилася в 1/8 фіналу, і так втратила можливість здобути олімпійський квиток. Та згодом смуток і розчарування розвіяли приємні новини: одна з команд-учасниць фехтувального турніру відмовилася від своєї квоти, і олімпійська ліцензія дісталася першій запасній — українці Чорній.
Розпочавши турнір плей-оф з перемоги над Тамілою Муридовою із Казахстану (15:10), Катерина Чорній у чвертьфіналі лише один укол вирвала в угорки Кінги Декані (14:13). У наступному раунді українка впевнено здолала чешку Вероніку Білесову (15:11). А у вирішальному поєдинку перемогла чинну чемпіонку світу серед кадеток, Се Кейльнь Сінь Янь з Гонконгу (11:9).
«Навіть не знаю, що сказати! Просто немає слів! Це щось неймовірне! Золота медаль — моя! Хотілось би переживати такі емоції на кожному старті, — не стримувала радості в інтерв’ю для НОК України Катерина Чорній. — Коли виходила на фінальні поєдинки, то думала, що мені забракне сил. Але коли у залі побачила наших спортсменів і тренерів, які прийшли таким потужним, численним складом, то зрозуміла, що не можу програти! Я їм дуже вдячна. Без них не було б цієї перемоги».