У Києві викрили масштабну схему торгівлі статусами інвалідності: серед підозрюваних посадовці ВЛК та МСЕК
- 26.06.2026, 16:15
- 122
Правоохоронці столиці ліквідували корупційну мережу, яка за суми від 25 до 30 тисяч доларів США оформлювала фіктивну інвалідність для військовозобов'язаних чоловіків. До складу злочинної групи входили діючі та колишні посадовці медичних комісій, військкоматів, а також представники інших держструктур
Печерська окружна прокуратура міста Києва повідомила про підозру сімом учасникам корупційної схеми, які організували бізнес на підробці медичних документів для здорових чоловіків. За даними слідства, зловмисники створювали фальшиві історії хвороб про нібито проходження стаціонарного лікування та приписували клієнтам важкі діагнози. На підставі цих паперів чоловіків направляли до конкретної медустанови, де їм безперешкодно призначали ІІ або ІІІ групу інвалідності.
Організаторами та виконавцями схеми виявився цілий пул посадовців та посередників: голова МСЕК однієї зі столичних лікарень, двоє цивільних лікарів, колишній лікар-експерт Центральної ВЛК Міноборони, ексголова одного з районних ТЦК, а також податківець і пенсіонер. Як з’ясували слідчі, колишній експерт Центральної ВЛК уже фігурує в судовому процесі за іншим епізодом — його обвинувачують у вимаганні 1500 доларів у пораненого ветерана АТО за допомогу з документами.
Незаконний бізнес функціонував із 2024 року. Під час серії обшуків правоохоронці вилучили купу печаток, медичних бланків, комп’ютерну техніку та готівку в розмірі близько 100 тисяч доларів США, причому левову частку цих грошей — 85 тисяч доларів — знайшли безпосередньо в очільника МСЕК. Зараз прокурори та слідчі встановлюють інших можливих спільників і клієнтів мережі. Окремим пунктом розслідування є перевірка інформації про те, чи не оформили фігуранти провадження липову інвалідність власним військовозобов'язаним синам. Нагадуємо, що відповідно до Конституції України, кожен вважається невинуватим, поки його провину не буде доведено в судовому порядку.