Організатори шахрайського call-центру з Чернівців дистанційно влаштовували підпали бізнесу в Берліні
- 26.06.2026, 17:30
- 112
Правоохоронці Чернівецької області спільно з Нацполіцією викрили масштабну транснаціональну схему замовних підпалів комерційних об'єктів у Німеччині. Організаторами злочинної мережі виявилися учасники міжнародного кібершахрайського угруповання, які координували підпали прямо з України
Під час розслідування діяльності чернівецького call-центру, який раніше ошукав понад сотню громадян Казахстану на 30,5 млн грн, прокурори з’ясували, що троє фігурантів паралельно приймали закордонні замовлення на знищення чужого майна. Зловмисники створили мережу виконавців у Європі, дистанційно збирали дані про системи відеонагляду цільових об'єктів та повністю контролювали кожен етап злочинів, вимагаючи відеозвіти в обмін на винагороду в розмірі близько 6 тисяч доларів США за об'єкт. Наразі доведено їхню причетність до трьох підпалів у Берліні, скоєних влітку та восени 2025 року (причому одну з будівель спалили повторно відразу після відновлення), а також перевіряється аналогічний слід у Канаді. Трьом лідерам схеми вже повідомлено про підозру у злісному пошкодженні майна, їх затримано під вартою без права застави, хоча відповідно до Конституції України вони вважаються невинуватими, доки суд не винесе остаточний вирок.