Якщо ви вважаєте, що наші зміни щодо всього російського невідворотні - мушу сказати гірку правду
Нічого невідворотного немає. Саме по собі нічого не закріпиться. З нинішніми медійними інструментами маніпуляції свідомістю можна дуже ефективно, особливо граючи на емоціях
80% своїх емоційних рішень більшість людей роблять на неусвідомлених установках і тільки 20% базуючись на критичному мисленні. Перекладаю: емоції включаються в 4 рази частіше за логіку і аналіз. З соцмережами і контролем над традиційним медіа-простором суспільства стають пластиліновими. Ліпи що хочеш. Іноді заздрю тим, хто не вміє критично мислити - їм не боляче.
Різка зміна настроїв багатьох поляків щодо українців - наслідок саме такого ліплення. Я 4 роки кричу про ефективну протидію медіа-війнам проти України на територіях наших партнерів. Який результат? Нульовий. Наша влада навіть не програла цю війну - отримала технічну поразку за неявку. А треба було і нашим керманичам мислити критично.
Скільки часу минуло від «Осанна!» до «Розіпни!» на вулицях древнього Єрусалима? 5 днів. Це найяскравіший історичний приклад того, як міняється настрій натовпу. Скільки часу минуло від першої відмови від усього російського в лютому 2022 до моди на «руський реп»? Отож-бо.
Війна як була з 2014 року гібридною, так і залишилась. Фронт медійний - саме фронт, а не щось інше. Поразки на ньому розвалюють тил, розвалюють дух. Якщо ми не почнемо працювати над тим, щоб зберегти себе українцями і протидіяти медійним війнам навколо нас, будемо спостерігати як Україну перевертають зсередини і оточують ззовні. Часу на зміни в цьому напрямку небагато.