«MARIUPOL. Місто Марії»: капела «Дударик» запрошує на благодійний концерт-реквієм пам’яті жертв трагедії Маріуполя
- 18.03.2026, 11:22
- 262
Презентація міжнародного благодійного проєкту «ДЕ ТИ: Where are you?» об'єднає музику, пам’ять і підтримку українських дітей
25 березня 2026 року у Львівській національній філармонії імені Мирослава Скорика відбудеться концерт-реквієм «MARIUPOL. Місто Марії» — подія, що поєднає мистецьке осмислення трагедії Маріуполя з презентацією благодійного культурного проєкту «ДЕ ТИ: Where are you?», ініційованого Ucrainica Research Institute. Подія розпочнеться о 18:30, зазначають у пресслужбі Національної хорової капела «Дударик».
Концерт стане музичною даниною пам’яті жертв повномасштабної війни Росії проти України, з особливим вшануванням трагедії Маріупольський драматичний театр, зруйнованого російським авіаударом 16 березня 2022 року. Тоді під завалами загинули сотні мирних мешканців, серед них — діти, які шукали прихистку у будівлі театру.
Концерт-реквієм стане художнім переосмисленням цієї трагедії та водночас закликом до міжнародної спільноти не забувати про воєнні злочини та людські втрати. Подія також має благодійну мету — привернути увагу до глобальної ініціативи зі збору коштів на підтримку організацій, що допомагають українським дітям в Україні та за кордоном.
У програмі концерту прозвучить дев’ять музичних творів. Центральним стане виконання балади «ДЕ ТИ: Where are you?», присвяченої пам’яті дітей, які загинули під час бомбардування Маріупольського театру. Автор музики та слів — композитор і професор Лев Волянський (Нью-Йорк, США).
«Ця музика — не про біль як такий. Вона про пам’ять і відповідальність. Про питання, яке ми ставимо світові: де ти, коли гинуть діти?» — зазначає композитор.
У концерті візьмуть участь Національна академічна чоловіча хорова капела «Дударик» та Академічний камерний оркестр «Віртуози Львова».
Солістами вечора стануть: Софія Соловій та Анна Шумаріна. Інструментальні партії виконають скрипаль Адріан Боднар, гітарист Олег Ярема та піаніст Євген Романов. За диригентським пультом — Юрій Бервецький і Дмитро Кацал.
Організаторами події виступили Ucrainica Research Institute та Національна академічна чоловіча хорова капела «Дударик» за підтримки міжнародних партнерських благодійних організацій.
Концерт можна буде відвідати у Львові або переглянути онлайн з різних країн світу. Віртуальна трансляція для глядачів в Україні буде безкоштовною.
«Ми створюємо цей концерт-реквієм, щоб трагедія Маріуполя не стала ще однією сторінкою в архіві. Вона має звучати — і не давати світові забути про неї», — наголошують організатори проєкту.
Квитки на концерт у Львівській національній філармонії імені Мирослава Скорика:
Квитки на віртуальну трансляцію:
https://dudaryk-commemorative-concert-2026.eventbrite.ca
Віртуальна трансляція на території України — безкоштовно: