BLAGO/ будуємо міста третього тисячоліття

З окупації вдалося повернути двох українських підлітків у межах ініціативи Bring Kids Back UA

  • 21.10.2025, 12:30
  • 304

Двох українських хлопців визволили з тимчасово окупованих територій у межах президентської ініціативи Bring Kids Back UA, спрямованої на повернення незаконно утримуваних дітей

З окупації вдалося повернути двох українських підлітків у межах ініціативи Bring Kids Back UA
З окупації вдалося повернути двох українських підлітків у межах ініціативи Bring Kids Back UA

18-річний хлопець жив у місті, де окупанти повністю знищили українську систему освіти, замінивши її на російську пропаганду. Спілкування українською стало небезпечним, а школи відвідували військові з лекціями про «службу Родінє». Юнак розумів, що єдиний шлях, який йому нав’язують, — це примусова мобілізація до армії окупанта.

20-річний юнак провів під окупацією майже три роки. Він зазнав ізоляції, принижень і постійних перевірок окупаційної влади. Його сестрі раніше вдалося виїхати на підконтрольну Україні територію, і саме вона переконала брата зробити цей крок.

Нині обидва хлопці вже у безпеці, поруч із рідними, і починають нове життя у вільній Україні.

До порятунку долучилися Українська мережа за права дитини та ініціатива Humanity. Як зазначається, держава продовжує виконувати завдання президента — повернути всіх українських дітей додому.