BLAGO/ будуємо міста третього тисячоліття

В Україні продовжили дію воєнного стану та загальної мобілізації

  • 15.07.2025, 14:20
  • 269

Верховна Рада схвалила продовження воєнного стану та мобілізації ще на 90 днів. Таке рішення підтримали 320 депутатів. Це вже буде 16-те продовження воєнного стану

В Україні продовжили дію воєнного стану та загальної мобілізації. Фото: Ярослав Железняк
В Україні продовжили дію воєнного стану та загальної мобілізації. Фото: Ярослав Железняк

Про це повідомив народний депутат Ярослав Железняк.

Як повідомив Железняк, обидва закони набудуть чинності 7 серпня, тож воєнний стан та мобілізація триватимуть ще до 5 листопада.

Під час воєнного стану в країні можуть обмежувати свободу руху громадян, іноземців та осіб без громадянства, а також рух транспортних засобів.

Окрім того, можуть запровадити трудову повинність, обов’язкові суспільно корисні роботи або примусове відчуження приватного майна. Також можливий перехід різних установ та організацій усіх форм власності на роботу на користь оборони.

Можлива заборона діяльності певних політичних партій чи громадських об'єднань, які ведуть роботу проти незалежності України.

Під час воєнного стану неможливо припинити повноваження Верховної Ради, уряду, судів, омбудсмена та деяких інших органів влади. Не можна внести зміни до Конституції та провести вибори.

Згідно із законом, під час воєнного стану влада й військове командування мають право перевіряти документи, оглядати речі, багаж, вантаж, транспорт і приватне майно.

Також в Україні можуть забороняти проведення мирних зібрань, мітингів, походів і демонстрацій та інших масових заходів. Може обмежуватися право на вільне пересування.

Народний депутат від «Європейської солідарності» Олексій Гончаренко знову не проголосував за законопроєкт, що продовжує воєнний стан та мобілізацію на 90 днів.

Депутат пояснив, що в такий спосіб виконує свою обіцянку не голосувати за продовження мобілізації, поки не ухвалять чіткі терміни служби. За його словами, без термінів служби влада поставила мільйон людей «у петлю».

Гончаренко також виступив проти «бусифікації» і «свавілля ТЦК», що відбувається прямо зараз на наших вулицях, що, мовляв, є наслідком неприйняття термінів служби.