BLAGO/ будуємо міста третього тисячоліття

Пінгвіни покидають острів Галіндез в Антарктиді: цього сезону їх було понад 6 тисяч особин (ФОТО)

  • 30.05.2025, 20:15
  • 221

До Антарктики наближається зима, і ці птахи вже залишили острів Галіндез. Зазвичай вони відпливають північніше, де є відкриті акваторії та можливість полювати на криль

Фото Національного антарктичного наукового центру
Фото Національного антарктичного наукового центру

За підсумками цього шлюбного сезону (антарктична весна і літо) вчені нарахували на Галіндезі майже 6 тисяч субантарктичних пінгвінів: 4 тисячі дорослих та 2 — малих.

Біологиня 30-ї УАЕ Зоя Швидка розповіла, що ще у квітні на острові ночували до 3,5 тисяч пінгвінів. 10 травня їх стало лише 100.

«Така різка зміна відчувалася, як „порожній острів“. Після цього протягом тижня ще було, що групки висаджувались на берег, а згодом біля станції їх не було зовсім, іноді хіба що заходили на інший бік острова. Тому саме 10 травня ми зафіксували як день, коли пінгвіни нас залишили до весни», — пояснила Зоя.

Вона також додала, що під час морських виходів полярники постійно бачать пінгвінів в океані чи на островах. За кілька кілометрів від станції це зазвичай невеликі групи, а в радіусі 10−15 км є місця, де досі зустрічаються кількатисячні зграї.

«Та якщо пінгвіни залишили наш острів, то не думайте, що тут стало зовсім тихо:) Коли в ближніх околицях є відкрита вода, то зграйки пропливають повз, і ми чуємо їхні голоси», — поділилася біологиня.

Раніше науковці розповідали, що українські вчені спостерігаються за пінгвінами та іншими птахами в контексті зміни клімату. Адже їхні міграції є одним із підтверджень потепління у цьому регіоні Антарктики.

Зокрема, субантарктичні пінгвіни — теплолюбні, і до середини 2000-х не гніздували на Галіндезі.

Однак 2006 року вони з’явилися в наших околицях та почали освоювати острів. Їхня кількість постійно зростала, і 2020 року на Галіндезі їх уже мешкали 3,5 тисячі, а минулий сезон (2023/2024) став рекордним. На острові нарахували майже 7 тисяч субантарктичних пінгвінів.

Хоч цього сезону кількість трохи менша, однак вчені зазначають, що експансія триває, адже пінгвіни захоплюють для гніздування нові місця на Галіндезі.