8 переломів за два роки: у Львові медики врятували 10-річного хлопчика
- 08.04.2025, 14:25
- 829
У Львові ортопеди-травматологи Центру дитячої медицини повернули здорове дитинство 10-річному Іванові, у якого була аневризмальна кистаплечової кістки
/wz.lviv.ua/images/news/_cover/530799/img4449.jpeg)
Як зазначили медики, такі операції у західному регіоні виконують лише у львівському Центрі.
10-річний Іван — з Тернопільщини, два роки його життя минули у страху: будь-який удар, падіння чи навіть простий рух могли закінчитися переломом.
Розпочалося це у 2022 році, коли хлопчик впав під час збирання грибів. У лікарні наклали гіпс. Та незабаром ситуація повторилася — загалом у Івана було 8 переломів у тому самому місці - лівій плечовій кістці.
«Ми чули лише одне — він це переросте і все буде добре. Радили пити кальцій, їсти молочні продукти. Але ми всі і син жив у страху: не міг кататися на велосипеді, не грав у футбол, не піднімав навіть легкі речі - боявся нового перелому. У нього по суті від 2022 року не було дитинства», — розповіла мама хлопчика.
Однак наполегливість та цілеспрямованість матері врятувала Івана. Вона після пошуків у інтернеті та за порадами знайомих звернулася до фахівців нашого Центру. Зроблені рентген-знімки в динаміці підтвердили: часті переломи спричинені пухлиноподібним утворенням у кістці.
Після усіх необхідних обстежень ортопеди-травматологи нашої лікарні зробили складну операцію: виконали внутрішню кісткову резекцію — видалили пухлину розміром 9 см на 4 см та замістили дефект кістковими аллотрансплантатами, а також зробили металоостеосинтез кістки двома гнучкими титановими стержнями, щоб уникнути повторних переломів.
Варто наголосити, що у післяопераційному періоді рука дитини була іммобілізована тільки косиночною пов’язкою, без використання важкої та громіздкої гіпсової пов’язки.
«Кістка була настільки розм’якшена, що буквально провалювалася під невеликим натиском. Ще трохи — і вона могла б зруйнуватися повністю», — розповів ортопед-травматолог Олег Токай.
Матеріал пухлини передали на гістологічне дослідження для детального аналізу та встановлення остаточного діагнозу. Гістологія підтвердила, що це аневризмальна киста.