Передплата 2025 «Добра кухня»

Президент Зеленський звільнив Андрія Гнатова з посади Командувача об'єднаних сил Збройних Сил України

  • 27.02.2025, 09:30
  • 191

Президент України Володимир Зеленський звільнив Андрія Гнатова з посади Командувача Об'єднаних сил ЗСУ

Фото: УП
Фото: УП

Про це стало відомо з указу президента.

Гнатов очолив Об'єднані сили ЗСУ 26 червня 2024 року. На цій посаді він замінив Юрія Содоля, якого звільнили після того, як начальник штабу бригади «Азов» Національної гвардії України Богдан Кротевич подав заяву до Державного бюро розслідувань із закликом провести розслідування щодо бойового генерала.

Гнатов — виходець із морської піхоти. У 2001-му він закінчив Харківський інститут танкових військ. Як офіцер він служив, зокрема, у Криму. Згодом брав участь у формуванні нових загонів морської піхоти з підрозділів, які вийшли з півострова після його анексії росією. У 2018−2021 роках він був командиром 36 бригади морської піхоти.

Після початку повномасштабного вторгнення Гнатов став заступником командувача військ Оперативного командування «Південь» і був одним із керівників оборони Миколаєва, а в червні 2022-го отримав звання бригадного генерала.

Навесні 2023-го генерал був керівником оборони Бахмута, під час чого тісно співпрацював із чинним головнокомандувачем Сирським. Після призначення останнього Гнатов став командувачем військ Оперативного командування «Схід».

Читайте також
Юрій Луценко: «Якщо політик не воював, він не зможе представляти свій народ!»
25.02.2025
Юрій Луценко: «Якщо політик не воював, він не зможе представляти свій народ!»

Третю річницю широкомасштабно­го вторгнення українці зустріли в абсолютно нових реаліях: три роки ми мали підтримку нашого головно­го союзника — Сполучених Штатів Америки, але прихід Трампа у Білий дім перевернув все з ніг на голову. Америка веде прямі переговори з путіним: говорять про долю Украї­ни без України, і, схоже, українська влада розгублена і не зовсім розуміє, як далі діяти