Відбудова Музею Шухевича коштуватиме 35 мільйонів гривень
Відбудова Музею головнокомандувача УПА Романа Шухевича, зруйнованого внаслідок російської атаки «шахедами» 1 грудня 2024 року, зрушила з мертвої точки
Як повідомив на сесії Львівської міської ради депутат, керуючий справами виконкому ЛМР Євген Бойко, проєкт музею виконано на 98%. У середині лютого проєкт відправлять на експертизу, щоб перейти до етапу тендерних процедур і вибору підрядника.
«Проєктно-кошторисну документацію розробляє фізична особа-підприємець Андрій Лесюк — за результатами архітектурного конкурсу, — каже пан Бойко. — Він був переможцем конкурсу на спорудження у Львові меморіалу Героїв Небесної Сотні. Цього року маємо обрати генпідрядника та почати будівельні роботи, а на 1 січня 2026 року мати видимий результат». Євген Бойко повідомив, що бюджет відновлення музею Шухевича — 35 мільйонів гривень, включаючи впорядкування території, озера та облаштування громадського простору.
Громадська організація «Новий музей» назбирала на будівництво об'єкта 500 тисяч гривень. Депутат від «Європейської Солідарності» Петро Адамик на сесії ЛМР засумнівався, що музей збудують вчасно. «Коли ми були на згарищі після удару, то йшлося про те, що через рік буде музей. А зараз виглядає так, що й через два роки його не буде. То чи збудуємо ми його цього року? Чи достатньо для цього коштів?» — запитав пан Адамик.
Нагадаємо, Львівська міська рада своєрідно вирішила питання фінансування відбудови музею — 1 січня 2025 року (через рік після руйнації) на спеціальному сайті shukhevych. city-adm.lviv.ua організувала збір коштів на його відновлення. Збирають 40 мільйонів гривень на відновлення музею, уже назбирали «аж» пів мільйона…
Цю ініціативу розкритикували у Фонді Петра Порошенка. Нагадаємо, одразу після варварської атаки ворога на Музей Шухевича Фонд Порошенка запропонував фінансову допомогу в сумі 4 мільйони гривень — для якнайшвидшої відбудови зруйнованої пам’ятки. Відповідний гарантійний лист передали керівництву установи. «Однак, усупереч побажанням львівської громади, міська влада проігнорувала пропозицію Фонду Порошенка якнайшвидше відбудувати Музей Шухевича, — йшлося у заяві Фонду. — Натомість львівські чиновники в умовах погіршення економічної ситуації та підвищення податків вирішили організувати збір коштів з людей. Це свідоме затягування процесу відновлення музейного комплексу».