Як треба працювати із США, щоб рішення були на користь України?
- 16.12.2024, 10:45
- 1 005
Петро Порошенко в інтервʼю журналісту Віталію Портникову на телеканалі «Еспресо» заявив, що до 20 січня наступного року Україна має включити всі ресурси для роботи з новою республіканською адміністрацією США. На його думку, обраний президент Трамп ще не сформував свого остаточного плану дій по Україні, і це дає можливість для просування наших інтересів.
«В мене враження, що є пропозиції, які розроблялися різними членами команди, включно з генералом Келлогом, включно з кількома конгресменами, але Трамп офіційно цей план не затвердив. І мій меседж, який я повторюю з 2014 року, звучить „Nothing about Ukraine without Ukraine“. Нічого про Україну без України. Тоді Трамп мене почув. І я вважаю, що є величезний шанс, що він це почує і зараз. Але нам для цього не можна ігнорувати жодних можливостей. Не можна ігнорувати парламентську дипломатію. І ми маємо працювати», — сказав Порошенко.
«Є певна кількість депутатів Конгресу — республіканців. Я можу сказати, що 100 депутатів твердо стоять на проукраїнській позиції. 90 депутатів Конгресу не підтримують Україну. І в них вже є сформована позиція. І 30−40 депутатів Конгресу є ті, що хитаються. Ми зараз маємо приділити увагу цим 40 депутатам. Якщо в МЗС чи в Офісі Президента, чи в уряді будуть потрібні прізвища цих депутатів, я залюбки з ними поділюся. Бо я працював зараз в першу чергу виключно з ними. І якщо в нас буде більшість у республіканців, не тільки демократи, які будуть підтримувати Україну, ми маємо величезні шанси, що пройде позиція України. Якщо ні, доля проукраїнських законопроєктів буде очікувати пропозиції Байдена про 24 мільярди», — застеріг пʼятий президент.
Він також зазначив, що стиль Дональда Трампа відрізняється швидким ухваленням рішень з прицілом на їхню ефективність.
«Саме при Трампі ми отримали першу летальну зброю, починаючи з Джевелінів і закінчуючи Стінгерами, починаючи з N-Law і закінчуючи технологіями радіоелектронної боротьби. Починаючи з Трампа, ми вперше застосували санкції проти компаній, які будують Північний потік- 2. І Трамп був єдиний, хто сказав, що він не збирається санкції США ухвалювати, узгоджувати або координувати з ЄС. Бо Північний потік- 2 будувати не можна», — нагадав Порошенко.
«Трамп призначив вперше свого спеціального представника, якого раніше не було, його прізвище Курт Волкер і він був спеціальним уповноваженим Трампа по імплементації Мінських угод. І Трамп повністю підтримав Мінські угоди. Трамп доручив Помпео підписати „Кримську декларацію“, де офіційно було зафіксовано позицію США щодо окупованих територій. І ми координували, щоб американська дипломатія забезпечила неперешкоджання Україні в створенні суверенної автокефальної незалежної церкви. Це все Трамп», — сказав Порошенко.
«Дії Трампа можуть бути ефективними. Але для цього ми маємо його переконати», — сказав Петро Порошенко.